Zamknij

Jerzy Brzęczek szuka nowych twarzy. Boniek zdradził, kto może trafić do kadry

23.10.2019 15:05
Kamil Jóźwiak może trafić do reprezentacji Polski
fot. Piotr Molecki/East News

Kamil Jóźwiak, skrzydłowy Lecha Poznań i jeden z liderów młodzieżowej reprezentacji Polski, jest bardzo blisko otrzymania powołania do seniorskiej kadry. Taką informację przekazał na łamach tygodnika "Piłka Nożna" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Nikt nie zamierza odmładzać reprezentacji na siłę, ale na niektórych pozycjach młodzi zawodnicy zasługują, by dostawać koszulki z numerami od 1 do 11, a nie być tylko alternatywą. O ile wiem selekcjoner przygląda się kilku zawodnikom z kadry U-21 Czesława Michniewicza, bardzo blisko powołania do dorosłej reprezentacji jest Kamil Jóźwiak - powiedział Boniek.

El. Euro 2020: Brzęczek da szanse zmiennikom?

Reprezentacja Polski zapewniła już sobie awans na mistrzostwa Europy 2020, a zatem w dwóch ostatnich spotkaniach eliminacji - z Izraelem i ze Słowenią - selekcjoner Jerzy Brzęczek będzie mógł trochę poeksperymentować. Być może szansę w większym wymiarze otrzymają ci, którzy regularnie przyjeżdżają na zgrupowania, np. Karol Linetty czy Damian Kądzior, a jednak rzadko pojawiają się na murawie. Będzie to także okazja do sprawdzenia nowych twarzy, a jedną z nich ma być właśnie Jóźwiak.

Problem w tym, że powołanie do "seniorów" automatycznie będzie oznaczało osłabienie młodzieżowej reprezentacji Czesława Michniewicza. Skrzydłowy "Kolejorza" jest ważną częścią drużyny, która 15 listopada zmierzy się na wyjeździe z Bułgarią. Kadra Brzęczka swój mecz z Izraelem rozegra dzień później.

Kamil Jóźwiak w tym sezonie ekstraklasy rozegrał 12 spotkań, w których strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty.

RadioZET.pl/pilkanozna.pl