Kamil Grosicki skradł serca kibiców. Niesamowity mecz Polaka [WIDEO]

14.12.2019 10:03
dwie asysty Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki ma za sobą fenomenalny występ w Championship. W spotkaniu z Charltonem, pomocnik reprezentacji Polski zanotował dwie asysty, dzięki czemu jego Hull City zremisowało z rywalami 2:2.

W pierwszych 45 minutach kibice zgromadzeni na trybunach widzieli tylko jedną bramkę. Gola dla drużyny gości zdobył Darren Pratley. Hull City doprowadziło do remisu zaraz po zmianie stron. W 47. minucie Grosicki dośrodkował w pole karne, a tam Bowen wykorzystał wrzutkę i skierował piłkę do siatki.

Po trzech minutach Charlton znów objął prowadzenie, a bramkarza gospodarzy pokonał Mouhamadou-Naby Sarr. Gdy wydawało się, że Hull City odniesie porażkę, w szóstej minucie doliczonego czasu gry znów o sobie dał znać Kamil Grosicki. 31-latek znów dośrodkował futbolówkę w pole karne wprost na głowę Keane’a Lewisa-Pottera, który doprowadził do remisu.

Polski piłkarz ma za sobą kolejne udane spotkanie. Dla skrzydłowego była to trzecia i czwarta asysta w tym sezonie. Oprócz tego „TurboGrosik” ma na koncie sześć strzelonych bramek. Po 21. kolejkach drużyna „Tygrysów” z dorobkiem 30 punktów zajmuje 13. miejsce. Liderem jest Leeds United, w którym występuje Mateusz Klich.