Zamknij

Wspaniały gest Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski wsparł szpital

06.04.2020 22:33
Kamil Grosicki wsparł rodzinny szpital
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Grosicki jest kolejnym piłkarzem, który zdecydował się pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Reprezentant Polski razem ze swoją małżonką, Dominiką przekazali 15 tysięcy złotych szpitalowi w Szczecinie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kamil Grosicki poszedł śladem innych piłkarzy i innych sportowców, włączając się w walkę z koronawirusem. Pomocnik West Bromwich Albion postanowił pomóc szpitalowi w swoim rodzinnym mieście – Szczecinie. Wychowanek Pogoni w rozmowie z klubowym doktorem, Mariuszem Pietrzakiem zaoferował pomoc. Przypomnijmy, że lekarz pracuje również w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, który też zajmuje się osobami zakażonymi wirusem.

Doktor przekazał Grosickiemu, że od jakiegoś czasu placówka zbiera pieniądze na specjalistyczny sprzęt warty 30 tysięcy złotych. Do tej pory szpital uzbierał połowę sumy. W związku z tym 31-latek razem z żoną postanowili dopłacić resztę.

Warto zaznaczyć, że wcześniej pomogli inni biało-czerwoni: Jakub Błaszczykowski (przekazał 400 tysięcy złotych), Robert Lewandowski (milion euro) i Kamil Glik (zakup maseczek i osłon na twarz dla szpitala w Jastrzębiu Zdroju).

RadioZET.pl/polsatsport.pl