Zamknij

Kamil Grosicki poza kadrą w Premier League. Fatalne wieści z Anglii

21.10.2020 16:45
Kamil Grosicki
fot. Tomasz Jedrzejowski/REPORTER

Kamil Grosicki nie został zgłoszony do kadry West Bromwich Albion na Premier League. To oznacza, że reprezentant Polski nie będzie dłużej występować w tym zespole, wobec czego komplikuje się jego sytuacja w związku z przygotowaniami m.in. pod kątem Euro 2020.

Kamil Grosicki do ostatnich sekund walczył w letnim okienku transferowym o zmianę klubu. Reprezentant Polski na zasadzie wypożyczenia miał przejść do Nottingham Forrest, ale ostatecznie angielska federacja orzekła, że obie drużyny spóźniły się z finalizacją transferu o 21 sekund, przez co cały proces zakończył się fiaskiem. To nie był pierwszy raz, kiedy pomocnik próbował zmienić zespół, czekając do ostatniej chwili, ale tym razem historia nie zakończyła się szczęśliwie.

Chociaż prawnicy Grosickiego gwarantowali, że wszystkie dokumenty zostały podpisane w odpowiednim czasie, sam zawodnik nie wystosował oficjalnego stanowiska. Jedynie opublikował na Twitterze zdjęcie z uniesionym do góry kciukiem i podpisem „Będzie dobrze”. Mimo to Mateusz Borek przekonywał, że pomocnik podpisał umowę tuż przed zamknięciem okna, ale sprawa mocno się skomplikowała. Całość pozostaje w toku i z pewnością najbliższe dni będą niezwykle nerwowe dla Grosickiego, któremu nie pomoże ostatnia decyzja West Bromwich Albion.

Kamil Grosicki dla RadioZET.pl: Chciałbym wrócić do Ekstraklasy [WIDEO]

Kamil Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion

Zgodnie z przepisami, każdy klub po zakończeniu letniego okienka transferowego ma obowiązek zgłoszenia składu na Premier League. Okazało się, że władze i trenerzy WBA nie uwzględniły na liście Kamila Grosickiego. To oznacza, że zawodnik może zapomnieć o grze w tych rozgrywkach/

Reprezentant Polski do końca roku spędzi czas na grze w rezerwach, co może skomplikować jego przygotowania do Euro 2020.

RadioZET.pl/