Zamknij

Kamil Grosicki zmienia klub! Polak zagra w wymarzonej Anglii

Krzysztof Sobczak
01.02.2017 00:09
Kamil Grosicki
fot. EastNews

Nie udało się latem, powiodło się zimą. Kamil Grosicki podpisał 3,5-letni kontrakt z beniaminkiem angielskiej Premier League, Hull City. W kontrakcie zawarto zapis o możliwości przedłużenia go o rok. "Tygrysy" zapłaciły za niego 9 milionów euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po Euro 2016 o podpis "Grosika" bardzo mocno zabiegał inny beniaminek, Burnley. Anglicy dogadali się już z zawodnikiem i z Rennes, ale w ostatniej chwili Francuzi wycofali się z ustaleń i postawili weto w sprawie transferu. Ostatecznie Polak został na Roazhon Park.

Zobacz także

Teraz wszystko przebiegło już bez żadnych komplikacji. Po południu Grosicki poleciał do Hull, gdzie obie strony szybko doszły do porozumienia. Beniaminek Premier League zapłacił za skrzydłowego Rennes 9 milionów euro.

Po 22 kolejkach Hull City zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i musi walczyć o pozostanie w elicie.  Na koncie ma 16 punktów i do bezpiecznej pozycji traci dwa "oczka".

Najbliższy mecz "Tygrysy" rozegrają w środę przeciwko Manchesterowi United. Trudno jednak oczekiwać, by Polak od razu dostał szansę debiutu. Bardziej prawdopodobny jest jego występ w sobotnim starciu z Liverpoolem.

Kamil Grosicki bronił barw Rennes od 2014 roku. W przeszłości występował także w Szwajcarii i w Turcji, ale nigdy nie ukrywał, że jego marzeniem jest gra w Anglii. Teraz to marzenie stało się realne.

RadioZET.pl/KS