Kamil Grosicki ujawnił, gdzie chce zakończyć karierę. Pomocnik zamierza wrócić do Polski

Maciej Walasek
15.02.2019 19:36
Kamil Grosicki
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/East News

Kamil Grosicki zdradził, w którym klubie chciałby zakończyć piłkarską karierę. Zawodnik Hull City ujawnił, że chciałby wrócić do Pogoni Szczecin, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kamil Grosicki planuje powrócić do Polski. To byłby podobny scenariusz, jaki spotkał Wisłę Kraków, do której wrócił Jakub Błaszczykowski. Były piłkarz Borussii Dortmund przekonywał, że będzie chciał zakończyć karierę w małopolskim klubie. Teraz podobnie o swojej przyszłości wypowiada się Grosicki. W rozmowie ze sport.tvp.pl, 30-latek ujawnił, że marzy mu się zakończenie kariery w Pogoni Szczecin.

Zobacz także

- Kuba już w październiku mówił mi, że zimą wróci do Wisły. Ja karierę będę chciał skończyć w Pogoni Szczecin, w moim klubie, w którym się wychowałem – stwierdził reprezentant Polski.

Kamil Grosicki zakończy karierę w Anglii? Zawodnik prostuje

Wcześniej sytuacja wyglądała inaczej. Wszystko przez informację sugerującą, że „TurboGrosik” będzie chciał odwiesić korki na kołku w Anglii.

- Nie, to było może źle przetłumaczone. Ja powiedziałem, że jakbyśmy awansowali do Premier League, to oczywiście chciałbym związać się z klubem dłuższą umową, przedłużyć kontrakt o trzy lata – wyjaśnił Grosicki.

- W czerwcu skończę 31 lat, a w Hull został mi rok kontraktu. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja po sezonie, czy uda nam się awansować. Wydaje mi się, że jest jeszcze szansa. I oczywiście chciałbym ten kontrakt przedłużyć, jak sytuacja klubu się poprawi i będziemy grać w Premier League. A jak zostaniemy w Championship, to zobaczymy – dodał.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW