Kamil Grosicki apeluje o pomoc. Były reprezentant Polski stracił nogę

Maciej Walasek
29.05.2019 17:15
Kamil Grosicki
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/East News

Kamil Grosicki wystosował apel o pomoc dla Pawła Dąbrowskiego. Były reprezentant Polski w futsalu stracił nogę w wyniku wypadku i potrzebuje protezy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kamil Grosicki prosi o pomoc. Chodzi o Pawła Dąbrowskiego, który kilka dni temu miał poważny wypadek – z metalowej linki w dźwigu ciężki przedmiot spadł na byłego reprezentanta Polski, powodując poważne obrażenia głowy, miednicy i nogi.

Zobacz także

Futsalowiec miał dużo szczęścia. Jednak lekarze byli zmuszeni do podjęcia decyzji o amputacji nogi. W związku z tym, przyjaciel Dąbrowskiego rozpoczął zbiórkę pieniędzy w internecie. Do akcji przyłączył się Kamil Grosicki, który zna zawodnika z boiska. Łączny koszt potrzebny na zakup protezy, rehabilitację i leczenie wynosi 50 tys. zł.

Sam Grosicki dorzucił się do celu i wpłacił 5 tys. zł. Mimo to zbiórka nadal trwa, a do 50 tys. brakuje nieco ponad tysiąc (stan na godzinę 17.00). Aby wesprzeć Dąbrowskiego można kliknąć TUTAJ.

Paweł Dąbrowski swoją karierę w futsalu rozpoczął w Pogoni Szczecin. Przez cały czas grał w niższych ligach. W swoich najlepszych latach gry zanotował również debiut w reprezentacji Polski.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW