Zamknij

Koszmarna interwencja Kamila Grabary. Kuriozalna obrona Polaka

12.11.2020 21:19
błąd Kamila Grabary
fot. Mathias Buch/Twitter

Kamil Grabara popełnił fatalny błąd podczas meczu Pucharu Danii w starciu Aarhus z Kolding IF. Na szczęście polski bramkarz szybko pozbierał się po kuriozalnej interwencji i w serii rzutów karnych obronił dwie jedenastki, dzięki czemu jego zespół wywalczył awans do kolejnej rundy.

Kamil Grabara nie popisał się w meczu 3. rundy Pucharu Danii, gdzie Aarhus grało na wyjeździe z Kolding IF. Chociaż to goście byli faworytem do zwycięstwa, tak drugoligowa drużyna postawiła się zespołowi występującym w duńskiej ekstraklasie. Konkretnie rękę do rywali wyciągnął Grabara, który popełnił fatalny błąd już na początku spotkania.

W 7. minucie po prostym dośrodkowaniu z prawej strony Simona Triera, Kamil Grabara wypuścił piłkę z rąk, a ta wpadła do bramki. - Cyrk Aarhus i dyrektor cyrku Kamil Grabara – napisał jeden z kibiców na Twitterze, wrzucając nagranie, dodając do wideo cyrkową muzykę.

Fatalny błąd Kamila Grabary w Pucharze Danii

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 i po dogrywce odbył się konkurs rzutów karnych, w których popisał się 21-latek. Graba obronił strzał w pierwszej i piątej kolejce, dzięki czemu Aarhus wygrało 4:3 i awansowało do następnej rundy.

Kamil Grabara we wrześniu został wypożyczony z Liverpoolu do Aarhus. Za sobą ma pięć meczów w duńskiej lidze, w których puścił cztery bramki.

RadioZET.pl/