Zamknij

Kamil Grabara bohaterem Aarhus. Obronił trzy karne, klub zagra w pucharach

29.05.2021 08:47
Kamil Grabara dał Aarhus awans do Ligi Konferencji. Obronił trzy karne [WIDEO]
fot. shutterstock.org

Kamil Grabara bohaterem Aarhus. 22-letni bramkarz obronił trzy rzuty karne w serii jedenastek, dzięki czemu jego klub w przyszłym sezonie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji. 

Zespół Kamila Grabary Aarhus - w piątek mierzył się z Aalborgiem, czyli liderem grupy spadkowej duńskiej Superligi. W tamtejszych rozgrywkach po zakończeniu ligi odbywa się jeszcze jedno spotkanie w play-offie. Najlepszy zespół grupy spadkowej rozgrywa mecz z najlepszą drużyną grupy mistrzowskiej, która nie zdobyła prawa do gry w europejskich pucharach (w tym wypadku Aarhus). Zwycięzca tego spotkania kwalifikuje się do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

W bramce Aarhus przez cały mecz stał Kamil Grabara. Do końca czasu podstawowego było 1:1. Wynik zmienił się dopiero w dogrywce - w 109 minucie bramkę dla Aalborga zdobył Kacper Kusk, a w samej końcówce – 120 minucie – wyrównał Jón Dagur Þorsteinsson.

W konkursie jedenastek piłkarze Aarhus trzykrotnie pokonywali bramkarza Aalborg, a Grabara obronił strzały Martina Samuelsena, Rasmusa Thelandera i Kacpera Kuska. Dzięki zwycięstwu, 4. drużyna duńskiej Superligi zagra w następnym sezonie w eliminacjach do Conference League.

RadioZET.pl