Najpierw Piszczek, a teraz... Kluczowy gracz kadry zakończy karierę po MŚ w Rosji

Andreas Nicolaides
15.03.2018 20:21
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Kamil Glik bardzo poważnie myśli o zakończeniu kariery w reprezentacji Polski po mistrzostwach świata w Rosji. 30-letni obrońca miał już nawet podjąć decyzję, ale Adamowi Nawałce i Zbigniewowi Bońkowi przedstawi ją dopiero podczas najbliższego zgrupowania przed meczami towarzyskimi z Nigerią i Koreą Południową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Glik powinien zakończyć reprezentacyjną karierę po MŚ w Rosji?

Liczba głosów:

Jak poinformował serwis sport.pl, Kamil Glik od kilku miesięcy analizował różne scenariusze, brał pod uwagę m.in. grę w kadrze do Euro 2020 r. Ostatecznie zdecydował jednak, że zakończy karierę w reprezentacji po mundialu w Rosji.

Glik odchodzi z reprezentacji Polski. Dlaczego?

Dlaczego podjął taką decyzję? Tego nie chciał komentować. Nie chodzi jednak o wiek, ani o problemy zdrowotne. Przypomnijmy, że Glik ma "zaledwie" 30 lat. Wielu piłkarzy na zakończenie reprezentacyjnej kariery decyduje się w okolicach 34. roku życia. Jacek Bąk np. zakończył przygodę z kadrą mając 35 lat, Michał Żewłakow tak samo. Obaj także grali w barwach biało-czerwonych jako obrońcy.

Kamil Glik to kluczowy piłkarz drużyny Adama Nawałki. Do tej pory zagrał w kadrze 56 meczów. Jak dodaje Sport.pl, w tym roku ma podpisać nowy kontrakt z AS Monaco, który ma zagwarantować mu zarobki na poziomie 4 milionów euro rocznie.

Piszczek kończy karierę w reprezentacji Polski

Jeśli informacje na temat końca przygody Glika z reprezentacją się potwierdzą, będzie to drugie poważne osłabienie biało-czerwonych po MŚ 2018. Już teraz wiemy, że karierę reprezentacyjną po mundialu zakończy Łukasz Piszczek. Obrońca Borussii Dortmund w czerwcu skończy 33 lata.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN