Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kamil Glik oburzony plakatem posła. Piłkarz ma do niego "uprzejmą sugestię"

06.12.2018 18:32
sport

Grzegorz Matusiak, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Jastrzębia Zdroju, rodzinnej miejscowości Kamila Glika, posłużył się nazwiskiem piłkarza na plakacie i przypisał sobie nie swoje zasługi przy pozyskaniu środków na budowę boiska. Stoper reprezentacji Polski nie kryje swojego oburzenia zaistniałą sytuacją.

Kamil Glik fot. Maciej Witkowski/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W przeszłości z podobną sprawą bezprawnego posłużenia się wizerunkiem przez polityków zetknął się Robert Lewandowski. Teraz walkę, na razie na drodze ugodowej, wytoczył posłowi Glik.

Boisko, o które toczy się spór, kosztowało 660 tysięcy złotych. 150 tysięcy przekazał z własnej kieszeni Glik, a resztę tej sumy pokryło miasto oraz ministerstwo sportu. Tymczasem Grzegorz Matusiak przypisał sobie zasługi w negocjacjach z piłkarzem i na plakacie wyborczym zamieścił napis: "Działamy skutecznie". To nie spodobało się obrońcy AS Monaco.

"Panie Grzegorz Matusiak. SUGERUJĘ UPRZEJMIE jak najszybsze usunięcie billboardu i nie przypisywanie sobie zasług pozyskania ode mnie środków finansowych" - stwierdził Glik.

"Wspieram swoje miasto i ludzi tam żyjących, a nie jakąkolwiek partię czy polityka" - dodał.

Grzegorz Matusiak na razie nie odpowiedział na apel zawodnika.

RadioZET.pl/KS

Oceń