Gwiazdor reprezentacji Polski ukończył... liceum

Krzysztof Sobczak
30.05.2017 14:00
Kamil Glik
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- Skończyłem w tym roku liceum - przyznał as w talii Adama Nawałki, Kamil Glik. Reprezentant Polski przerwał naukę po pierwszej klasie ze względu na wyjazd do Hiszpanii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zaliczałem w Warszawie egzaminy maturalne, odebrałem też świadectwo szkolne. Skończyłem w tym roku liceum - zdradził w rozmowie z WP Sportowymi Faktami Glik

Zobacz także

- Niestety wcześniej musiałem zakończyć edukację na pierwszej klasie, bo wyjechałem do Hiszpanii. Przerwałem naukę, będąc młodym chłopakiem i mówiłem sobie: "siądę do tego za rok". No, ale mi się po prostu nie chciało - przyznał szczerze.

Kamil Glik wyjechał do Hiszpanii w 2006 roku. Początkowo występował w klubie UD Horadada, a następnie przeniósł się do Realu Madryt. W sezonie 2007/2008 grał w trzeciej drużynie "Królewskich".

Wielka feta

Glik powiedział, że matura jest niezbędna m.in. do tego, by po zakończeniu kariery móc ubiegać się o licencję trenera. Opowiedział również o świętowaniu mistrzostwa Francji.

- Impreza trwała długo... oj, mocno było. Skończyło się tak naprawdę w poniedziałek, czyli cztery dni po spotkaniu z Saint-Etienne, w którym zdobyliśmy mistrzostwo Francji. Chyba w poniedziałek - albo i nawet we wtorek - alkohol na dobre wyparował z organizmu - opisywał.

Kamil Glik związał się z AS Monaco przed rozpoczęciem minionego już sezonu. Kierowana przez niego defensywa odegrała kluczowe znaczenie w wywalczeniu pierwszego od 17 lat mistrzostwa Francji.

29-letni stoper ma już wakacje, gdyż ze względu na nadmiar żółtych kartek nie będzie mógł wystąpić w meczu eliminacji mistrzostw świata z Rumunią. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS