Zamknij

Nagła operacja Kamila Glika. Stoper reprezentacji Polski kontuzjowany

Krzysztof Sobczak
09.04.2019 16:31
Kamil Glik przeszedł operację
fot. Christophe SAIDI/Imago Sport and News/East News

Kamil Glik rozegrał w sobotę pełne spotkanie z Guingamp, a następnego dnia przeszedł operację kontuzjowanej prawej stopy. O urazie swojego stopera Monaco poinformowało dopiero trzy doby po meczu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie AS Monaco czytamy, że Kamil Glik musiał "w trybie pilnym poddać się operacji". Dodano, że nie jest pewne, czy piłkarz będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu z Reims.

Do swojej sytuacji na Facebooku odniósł się również sam zawodnik. "Po ostatnim meczu Guingamp - Monaco doznałem kontuzji prawej stopy, gdzie przeszedłem zabieg w szpitalu w Monaco, po którym założono mi 8 szwów. Zabieg odbył się w niedzielę i mam nadzieję, że będę jak najszybciej do dyspozycji trenera" - napisał 66-krotny reprezentant Polski.

Monaco broni się przed spadkiem

Ewentualna absencja Kamila Glika, podstawowego stopera, będzie dużym problemem dla ekipy z Księstwa. Monaco wciąż walczy o utrzymanie w Ligue 1 i choć aktualnie ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową, to nie powinno pozwalać sobie na wpadki. Taka przytrafiła się właśnie w sobotę z zamykającym stawkę Guingamp (1:1).

RadioZET.pl/KS