Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nagła operacja Kamila Glika. Stoper reprezentacji Polski kontuzjowany

09.04.2019 16:31
sport

Kamil Glik rozegrał w sobotę pełne spotkanie z Guingamp, a następnego dnia przeszedł operację kontuzjowanej prawej stopy. O urazie swojego stopera Monaco poinformowało dopiero trzy doby po meczu.

Kamil Glik przeszedł operację fot. Christophe SAIDI/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie AS Monaco czytamy, że Kamil Glik musiał "w trybie pilnym poddać się operacji". Dodano, że nie jest pewne, czy piłkarz będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu z Reims.

Do swojej sytuacji na Facebooku odniósł się również sam zawodnik. "Po ostatnim meczu Guingamp - Monaco doznałem kontuzji prawej stopy, gdzie przeszedłem zabieg w szpitalu w Monaco, po którym założono mi 8 szwów. Zabieg odbył się w niedzielę i mam nadzieję, że będę jak najszybciej do dyspozycji trenera" - napisał 66-krotny reprezentant Polski.

Monaco broni się przed spadkiem

Ewentualna absencja Kamila Glika, podstawowego stopera, będzie dużym problemem dla ekipy z Księstwa. Monaco wciąż walczy o utrzymanie w Ligue 1 i choć aktualnie ma siedem punktów przewagi nad strefą spadkową, to nie powinno pozwalać sobie na wpadki. Taka przytrafiła się właśnie w sobotę z zamykającym stawkę Guingamp (1:1).

RadioZET.pl/KS

Oceń