Zamknij

Kamil Glik przedłużył kontrakt z Monaco! Zarobi fortunę

Andreas Nicolaides
13.07.2017 13:01
Kamil Glik
fot. PAP/EPA

Kamil Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco do 2021 roku - poinformował klub z Księstwa. Poprzednia umowa reprezentanta Polski obowiązywała o rok krócej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Glik przeszedł do Monaco w połowie 2016 roku. Przeniósł się wówczas z Torino, a umowę podpisał po odpadnięciu biało-czerwonych z mistrzostw Europy we Francji.

W sezonie 2016/17 Glik zdobył sześć bramek i miał dwie asysty, co czyni go najskuteczniejszym obrońcą Ligue 1. Także dobrą postawą w defensywie przyczynił się do zdobycia przez klub mistrzostwa Francji oraz awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

- Jestem bardzo szczęśliwy, zwłaszcza po tym znakomitym sezonie. W tym cele są takie same - zajść jak najdalej w Champions League i obronić tytuł we francuskiej ekstraklasie - powiedział 29-letni środkowy obrońca, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

W barwach Monaco Glik rozegrał 46 spotkań, za każdym razem znajdując się w wyjściowym składzie.

Zobacz także

Ile zarobi Kamil Glik po podpisaniu nowej umowy?

Do Roberta Lewandowskiego jeszcze mu daleko, jednak i tak może być zadowolony. Na mocy nowej umowy Kamil Glik ma zarabiać aż 1,2 mln złotych miesięcznie. To oznacza, że rocznie zarobi prawie 15 mln złotych.

Jeśli tę kwotę pomnożymy przez liczbę lat, jakie pozostają Glikowi do końca umowy, to okaże się, że do czerwca 2021 roku nasz reprezentant wzbogaci się o blisko 60 milionów złotych!

RadioZET.pl/PAP/AN