Zamknij

Tragedia przed meczem Kamerunu z Komorami. Zadeptano 6 osób

24.01.2022 23:33

Co najmniej sześć osób zostało stratowanych pod stadionem Olembe, gdzie był rozgrywany mecz Kamerun – Komory. Do tego 40 kibiców odniosło rany. Niektórzy z nich w ciężkim stanie trafili do szpitali.

Kamerun - Komory. Tragedia przed meczem, zadeptano 6 osób
fot. screen/Twitter

Mecz Kamerun – Komory zakończył się w poniedziałek po godz. 22. Niedługo potem lokalne media podały, że pod stadionem Olembe w kameruńskim mieście Jaunde stratowano kibiców. Już wiadomo, że jest przynajmniej 6 ofiar śmiertelnych, a do tego ok. 40 rannych.

Naseri Paul Biya, gubernator środkowego regionu Kamerunu powiedział, że te liczby jeszcze wzrosną. Do stratowania doszło, gdy kibice chcieli dostać się na stadion Olembe, by obejrzeć mecz gospodarzy, czyli reprezentacji Kamerunu.

Tragedia po meczu Kamerunu z Komorami. 6 osób nie żyje

Do leżącego nieopodal stadionu szpitalu Messassi przywieziono ok. 40 rannych. - Stan niektórych z nich był krytyczny. Musieliśmy przewieźć ich do specjalistycznych szpitali – powiedziała jedna z pielęgniarek, Olinga Prudence.

Na mecz Kamerunu z Komorami chciało wejść 50 tys. osób. Stadion pomieści dokładnie 60 tys. kibiców, jednak ze względu na obostrzenia jedynie 80 procent miejsc może być zajętych. To oznacza, że na mecz mogło wejść tylko 48000 osób.

RadioZET.pl/PAB