Puchar Narodów Afryki dla Kamerunu. Egipt nie wykorzystał prowadzenia

05.02.2017 23:00

Piłkarze Kamerunu po raz piąty w historii triumfowali w Pucharze Narodów Afryki. W niedzielnym finale tegorocznej edycji, która odbyła się w Gabonie, pokonali Egipt 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1.

Kamerun fot. PAP/EPA

Egipt to najbardziej utytułowana reprezentacja w PNA. W niedzielę miała szansę na ósmy tytuł i wiele wskazywało na to, że go wywalczy. W 22. minucie do siatki po indywidualnej akcji trafił pomocnik Arsenalu Londyn Mohamed Elneny.

Jednak kwadrans po przerwie wyrównał Nicolas N'Koulou, a kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego dogrywce "zapobiegł" Vincent Aboubakar, który pokonał 44-letniego bramkarza Essama El Hadary'ego i dał swojej drużynie zwycięstwo.

Kamerun spotkał się z Egiptem w finale tych rozgrywek po raz trzeci, ale wcześniej nie zdołał pokonać tego rywala. Poprzednio trofeum zdobył w latach 1984, 1988, 2000 i 2002.