Zamknij

Mundial w środku sezonu. Znamy kalendarz europejskich pucharów 2022/2023

20.07.2021 11:13

Piłkarskie mistrzostw świata w Katarze odbędą się nietypowo na przełomie listopada i grudnia 2022 roku, co oznacza konieczność przerwania sezonów ligowych i pucharowych. Znamy już kalendarz Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji na rozgrywki 2022/2023. "Faza grupowa upchnięta w dwa miesiące" - pisze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Kalendarz europejskich pucharów w sezonie 2022/2023
fot. Adam Davy/Press Association/East News
  • UEFA opublikowała kalendarz europejskich pucharów na sezon 2022/2023
  • W środku rozgrywek - między fazą grupową a 1/8 finału - w Katarze odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata
  • Kiedy ruszą Liga Mistrzów, Liga Europy i Liga Konferencji w 2022 roku?

MŚ Katar 2022 zostały przesunięte na porę zimową ze względu na potworne upały panujące w tej części świata w czerwcu i w lipcu. Naturalnie w tej sytuacji mundial będzie kolidował z rozgrywkami ligowymi i pucharowymi na całym świecie, co z kolei zmusza działaczy odpowiedzialnych za planowanie do wytężonego wysiłku w celu poszukiwania wolnych terminów.

Plan na sezon 2022/2023 przedstawiła już UEFA. Kalendarz europejskich pucharów będzie niezwykle napięty, choć będzie nieco przypominał ten znany z "pandemicznego" sezonu, gdy trzeba było nadrabiać zaległości.

LM, LE i LK w sezonie 2022/2023 - TERMINARZ. KALENDARZ. Co z mundialem?

Mistrzostw świata w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. We wrześniu dojdą jeszcze spotkania reprezentacyjne m.in. w Lidze Narodów UEFA. W związku z tym faza grupowa Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji zostanie rozegrana na przestrzeni zaledwie dwóch miesięcy - począwszy od 6 września, skończywszy na 2 listopada (w przypadku LM). Przed fazą pucharową nastąpi 3,5-miesięczna przerwa - mecze 1/8 finału Champions League ruszą w walentynki 2023 roku.

"Faza grupowa przyszłorocznej Ligi Mistrzów z uwagi na MŚ upchnięta na przestrzeni dwóch miesięcy. Start kwalifikacji dla drużyn z najniższym rankingiem w formie mini turnieju już w ostatniej dekadzie czerwca. Liga Europy i Liga Konferencji podobnie" - napisał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, który opublikował szczegółowe terminarze.

Mistrz Polski do eliminacji LM przystąpi 5-6 lipca, niespełna półtora miesiąca po zakończeniu sezonu w ekstraklasie (21 maja).

RadioZET.pl