Zamknij

Tragiczna śmierć polskiego piłkarza. Zginął w koszmarnym wypadku

01.04.2021 11:19
Kacper Kreft
fot. Facebook/MKS Dąb Dębno

Kacper Kreft nie żyje. Młody piłkarz Stali Sulęcin zginął w wypadku samochodowym w okolicach miejscowości Czarnów w województwie lubuskim. Zawodnik miał jedynie 22 lata.

  • Kacper Kreft nie żyje
  • 22-letni piłkarz Stali Sulęcin zginął w wypadku samochodowym w okolicach miejscowości Czarnów w województwie lubuskim
  • Zawodnik był pasażerem forda mondeo, który zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie uderzył w drzewo. Kierowcom obu pojazdów udało się przeżyć kraksę

Kacper Kreft zginął w wypadku samochodowym we wtorek 30 marca na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Czarnów w województwie lubuskim. 22-latek był pasażerem forda mondeo, który zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie uderzył w drzewo. Łącznie z zawodnikiem Stali Sulęcin autem jechały dwie osoby.

Co szokujące, ale zarazem bardzo szczęśliwe, kierowcy samochodu osobowego udało się przeżyć, podobnie zresztą jak prowadzącemu ciężarówkę. Fakt, że obu panom udało się ujść z życiem, graniczy z cudem, bowiem z obu pojazdów zostały dosłownie wraki. Na miejscu szybko pojawiły się pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja i prokuratura.

Kacper Kreft nie żyje. 22-letni piłkarz zginął w koszmarnym wypadku

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca forda mondeo zjechał na pobocze, odbił kierownicą i zderzył się z ciężarówką. Nad wyjaśnieniem dokładnego przebiegu tego zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora - przekazała "Gazecie Lubuskiej" podkomisarz Magdalena Jankowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Jedyną ofiarą kraksy został więc Kacper Kreft, 22-letni piłkarz Stali Sulęcin, wypożyczony z Pomorzanina Cychry. O jego śmierci jako pierwszy poinformował jego były klub, MKS Dąb Dębno.

"Wczoraj wieczorem zmarł były zawodnik MKS Dąb Dębno Kacper Kreft. Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje" - napisano na facebookowym profilu klubu MKS Dąb Dębno. "Spoczywaj w pokoju Kali" - dodano na koncie Pomorzanina Cychry.

RadioZET.pl/MKS Dąb Dębno