Zamknij

Klubowe Mistrzostwa Świata zostaną przełożone. FIFA wspiera WHO

17.03.2020 19:49
FIFA przełoży KMŚ
fot. Liverpool FC/Facebook

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) przekaże Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10 milionów dolarów na walkę z pandemią koronawirusa. Prezydent Gianni Infantino zapowiedział także przełożenie zaplanowanych na przyszły rok klubowych mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Turniej w nowej formule, z 24 uczestnikami, miał rozpocząć się 17 czerwca 2021 roku w Chinach, ale Infantino zamierza go przełożyć, aby w tym terminie mogły się odbyć mistrzostwa Europy i Copa America. Obie kontynentalne imprezy, pierwotnie zaplanowane na połowę tego roku, przeniesiono na przyszły ze względu na pandemię koronawirusa.

Szef piłkarskiej centrali napisał w oświadczeniu, iż na środę zwołał wideokonferencję, na której te kwestie mają być przedyskutowane. Nowy termin klubowych MŚ ma zostać wyznaczony w późniejszym terminie - "gdy będziemy mieli większą jasność". W grę wchodzi późniejsza data w 2021 roku, ale impreza może się odbyć również w 2022 albo nawet 2023.

- Tymczasem dzięki solidnej sytuacji finansowej FIFA jest w stanie zaproponować aktywną solidarność w walce z kryzysem - podkreślił Infantino.

Oprócz zasilenia WHO kwotą 10 mln dolarów, FIFA zastanowi się również nad stworzeniem specjalnego funduszu, którego celem miałaby być pomoc przedstawicielom środowiska piłkarskiego, którzy ucierpieli z powodu pandemii.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP