Real Madryt Klubowym Mistrzem Świata!

22.12.2018 19:21

Real Madryt został Klubowym Mistrzem Świata. Królewscy pokonali w finale Al-Ain FC 4:1 (1:0). Dla hiszpańskiej drużyny to trzeci triumf z rzędu w tych rozgrywkach.

Real Madryt fot. PAP/EPA

Początek spotkania był zaskakująco dość wyrównany. Mało brakowało, a na prowadzenie wyszłaby drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 13. minucie Elshahat ograł Courtois i strzelił na bramkę, w której ustawili się zawodnicy Królewskich. Finalnie futbolówka odbiła się od Varane'a i wylądowała poza boiskiem. Po 60 sekundach od tej sytuacji z gola cieszył się Luka Modrić. Chorwat po pięknym strzale z dystansu pokonał Eissa.

Chwilę później Caio zdobył bramkę wyrównującą, ale w momencie podania znajdował się na spalonym.

W drugiej połowie Real kontrolował mecz i jednocześnie marnował korzystne sytuacje podbramkowe. W końcu wynik dla Królewskich podwyższył Llorente. W 60. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Hiszpan dopadł do odbitej piłki i fantastycznym strzałem zza pola karnego skierował futbolówkę do siatki.

W 79. minucie spotkania bramkę na 3:0 zdobył Sergio Ramos. Hiszpański obrońca popisał się genialnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W doliczonym czasie gry padła bramka samobójcza Yahii. Vinicius Junior wparował w pole karne, a tor lotu futbolówki przeciął piłkarz Al-Ain.

Ostatecznie Real Madryt pokonał Al-Ain FC 4:1 i po raz trzeci z rzędu został Klubowym Mistrzem Świata.