Puchar Włoch: Zwycięstwo Napoli, ale w finale zagra Juventus

05.04.2017 22:41
Napoli - Juventus

Juventus FC utrzymał przewagę z pierwszego meczu z Napoli i awansował do finału Pucharu Włoch. W ekipie spod Wezuwiusza w podstawowym składzie wybiegli dwaj reprezentanci Polski, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Zagłosuj

Która z drużyn zdobędzie Puchar Włoch?

Liczba głosów:

W premierowym starciu mistrzowie Italii ograli na wyjeździe podopiecznych Maurizio Sarriego 3:1 i tylko kataklizm mógł pozbawić ich udziału w finale Pucharu Włoch. "Azzurri" godnie pożegnali się z rozgrywkami pokonując lidera Serie A 3:2.

W pierwszej połowie przewagę miała "Stara Dama" i udokumentowała ją golem znienawidzonego w Neapolu Gonzalo Higuaina. Gospodarze zabrali się do pracy po przerwie. Nie mając nic do stracenia podjęli większe ryzyko, co zaowocowało trzema trafieniami. Sygnał do ataku dał kapitan Marek Hamsik. Juventus odpowiedział kolejną bramką Higuaina, ale ostatnie słowo należało do graczy Sarriego. W 61. minucie Mertens zmienił Milika i kilka sekund później wyrównał stan spotkania. Zwycięstwo Napoli zapewnił Lorenzo Insinge.

Milik rozegrał przeciętne spotkanie. Uaktywnił się w drugiej połowie, miał nawet świetną okazję do zdobycia gola, ale Neto obronił jego uderzenie. Wcześniej próbował swoich sił z dystansu, jednak przestrzelił. Piotr Zieliński na murawie spędził 82 minuty.

W finale, który zaplanowano na 2 czerwca, Juventus zmierzy się z Lazio. Rzymianie wyeliminowali lokalnego rywala, Romę.