Juventus zdobywcą Superpucharu Włoch, kapitalny mecz Szczęsnego

20.01.2021 22:55
Juventus - Napoli

Juventus pokonał Napoli 2:0 w meczu o Superpuchar Włoch. Gole zdobyli: Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata.

W pierwszych minutach Juventus próbował przedostać się w pole karne Napoli, tak piłkarze Gennaro Gattuso zachowywali koncentrację i sami czekali na błąd rywali. W 29. minucie Demme dośrodkował w pole karne do Lozano, który głową  uderzał z bliskiej odległości, ale fenomenalnie strzał obronił Wojciech Szczęsny.

Mistrzowie Włoch byli zdeterminowani, ale mimo przewagi w posiadaniu piłki w czasie pierwszej części gry, nie potrafili zamienić tego na dobrą okazję bramkową.

Po zmianie stron Juventus był bliski wyjścia na prowadzenie już na początku drugiej połowy. McKennie wrzucił piłkę w pole karne, tam główkował Bernardeschi, ale Ospina zatrzymał futbolówkę na linii bramkowej.

Juventus z Superpucharem Włoch, świetny mecz Szczęsnego

W 65. minucie mistrzowie Włoch wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bernardeschi, piłka niefortunnie odbiła się od Bakayoko, trafiła pod nogi Ronaldo, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. W 79. minucie meczu McKennie kopnął Mertensa w polu karnym, a piłkarze Napoli domagali się rzutu karnego. Sędzia po sprawdzeniu akcji na monitorze podyktował jedenastkę. Niestety, ale Insigne uderzył katastrofalnie, a piłka minęła bramkę Szczęsnego.

W 95. minucie Wojciech Szczęsny uratował swój zespół przed remisem. Lozano oddał płaski strzał z jedenastego metra, piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i leciała do bramki, ale kapitalną paradą popisał się polski bramkarz. W ostatnich sekundach Juventus przeprowadził zabójczy kontratak, po którym wynik spotkania ustalił Alvaro Morata.

Finalnie Juventus pokonał Napoli 2:0 i po raz dziewiąty sięgnął po Superpuchar Włoch.