LM: Znakomity mecz w Turynie. Tottenham bliżej ćwierćfinału

13.02.2018 22:34

Po 9 minutach było 2:0, a jednak Juventus nie potrafił utrzymać przewagi i tylko zremisował na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedną nogą w ćwierćfinale jest już inna angielska drużyna, Manchester City.

Juventus - Tottenham fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?

Aktualny lider Premier League pewnie ograł na wyjeździe FC Basel 4:0. Wynik spotkania otworzył i zamknął Ilkay Gundogan, a w międzyczasie trafiali także Bernardo Silva oraz Sergio Aguero.

W Turynie kibice obejrzeli znakomite, bardzo wyrównane widowisko. Po 9 minutach zanosiło się na pogrom, bo gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Gonzalo Higuaina. W 35. minucie kontaktową bramkę zdobył Harry Kane, ale to Juve mogło mocnym akcentem zamknąć pierwszą połowę. "Pipita" podszedł do drugiej w tym meczu jedenastki i trafił w poprzeczkę.

Anglicy próbowali wyrównać i za swoje starania zostali wynagrodzeni w 71. minucie. Gola na wagę remisu zdobył najlepszy piłkarz tego meczu, Christian Eriksen. Przed rewanżem, który zostaie rozegrany 7 marca na Wembley, to londyńczycy są w korzystniejszej sytuacji. "Stara Dama" będzie musiała tam wygrać bądź zremisować 3:3 i wyżej.

Cała relacja z tego spotkania:

22:38

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:38

W drugiem wtorkowym spotkaniu Manchester City rozbił Basel 4:0.

22:37

KONIEC! Tottenham zremisował na trudnym terenie z Juventusem 2:2. Rewanż 7 marca.

90+2 min.

Jest też zmiana w Juve - Asamoah za Costę.

90+2 min.

Jeszcze jedna roszada - Wanyama za jednego z najlepszych graczy w tym meczu, Christiana Eriksena.

90 min.

Sędzia doliczył tylko 2 minuty.

89 min.

Na końcówkę w Tottenhamie pojawia się Lucas Moura, a zmienia Lamelę.

87 min.

Przebojowa akcja Costy. Vertonghen przeciął jednak piłkę zmierzającą do Higuaina.

85 min.

Benatia i Chiellini trochę sobie przeszkadzali. W efekcie ten pierwszy nie potrafił oddać celnego strzału.

83 min.

Pierwsza zmiana w Tottenhamie - Son za Alliego.

81 min.

Tymczasem selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski już znalazł winnego utraty drugiego gola przez Juve.

80 min.

Żółta kartka dla Benancura. I to na razie jedyny akcent występu Urugwajczyka w tym meczu.

77 min.

Kolejna próba Bernardesciego. Był drobny rykoszet, ale i z tym poradził sobie Lloris.

76 min.

Tottenham cały czas podkręca tempo i ani myśli o obronie tego rezultatu.

W Juve druga zmiana - Sturaro za utykającego Mandżukicia.

74 min.

Jeśli spotkanie zakończy się takim rezultatem, to w lepszej sytuacji w rewanżu na Wembley będzie Tottenham. Włosi muszą powalczyć o co najmniej jeszcze jednego gola.

72 min.

I jest gol! Sprytny strzał Eriksena pod murem i jest remis 2:2.

71 min.

Duża szansa przed Eriksenem. Rzut wolny z ok. 20 m.

70 min.

Groźnie strzelał Kane, ale Buffon szczęśliwie zatrzymał to uderzenie.

69 min.

Chiellini wybijał na rzut rożny. Juve jednak dobrze broni przy stałych fragmentach gry.

66 min.

Pierwsza zmiana w tym meczu - Bentancur za bezbarwnego dziś Khedirę.

65 min.

Znowu faul, na murawie Higuain. W drugiej połowie ten mecz stracił sporo kolorytu.

63 min.

Dużo walki w tym fragmencie spotkania. sędzia często musi używać gwizdka.

60 min.

Kartka dla Higuaina za protesty.

57 min.

Jeszcze jeden celny strzał, tym razem Manduzkicia, ale znów lepszy Lloris. Chorwat wrócił do gry, jednak chyba nie dokończy tego spotkania.

57 min.

Groźne uderzenie Bernardeschiego, ale broni Lloris.

56 min.

Gracze Tottenhamu nie mieli pomysłu na zakończenie akcji. W rezultacie stracili piłkę na rzecz Pjanicia.

54 min.

Teraz to Juventus stara się uspokoić grę i zagrozić bramce Llorisa.

52 min.

Cierpi Mario Mandżukić. Chorwat jest poza boiskiem opatrywany przez medyków.

51 min.

Piąstkowanie Llorisa po zbyt wysokiej wrzutce Sandro.

49 min.

Spokojny początek drugiej połowy. Tottenham próbuje narzucić swój styl gry.

47 min.

Żółta kartka dla Auriera, a to oznacza, że nie zagra w rewanżu.

21:48

Grają!

21:46

Za chwilę początek drugiej połowy.

21:35

W drugim meczu Manchester City prowadzi z FC Basel 3:0. Gole zdobyli Gundogan, Bernardo Silva i Aguero.

21:34

Koniec pierwszej połowy. To jest znakomite spotkanie. Juve - Tottenham 2:1 po pierwszych 45 minutach. Wracamy za ok. kwadrans.

45+2 min.

Higuain w poprzeczkę! Fatalne wykonanie karnego.

45+1 min.

Znów karny dla Juve! Przebojowa akcja Douglasa Costy zatrzymana faulem przez Auriera.

45 min.

Kartka dla Benatii za faul na Kane'ie.

43 min.

Znów szturm Tottenhamu. Chiellini wybija na rzut rożny, a z niego nie było pożytku.

42 min.

Kolejny strzał, tym razem niecelny Dele Alliego.

40 min.

Potężna bomba Eriksena, ale Buffon z trudem broni.

38 min.

Po stracie gola Juventus znów stara się przenieść ciężar gry z dala od własnego pola karnego. Tottenham walczy jednak o wyrównanie.

35 min.

Jest odpowiedź Tottenhamu. Kane ograł Buffona i mamy 2:1!

35 min.

Juventus w coraz większych opałach. Gra bardzo głęboko i praktycznie ogranicza się tylko do przeszkadzania oraz wybijania.

32 min.

Kane znów przed szansą. Tym razem nieczysto trafił w piłkę, ale Buffon na wszelki wypadek interweniował. Był korner, ale Anglicy z niego nie skorzystali.

30 min.

Po szybkim dwubramkowym prowadzeniu Juventus oddał inicjatywę rywalom i nastawia się na kontry. Higuain miał szansę na hat-tricka, ale nie trafił.

29 min.

Próbował z dystansu Eriksen, ale przestrzelił o dwa metry.

26 min.

Fantastyczna okazja Kane'a. Anglik znalazł się na 5. metrze na wprost Buffona, ale nie zdołał go pokonać. Co za interwencja 40-latka!

25 min.

Dele Alli zbeształ trochę... sędziego Felixa Brycha, który nie ustąpił mu miejsca.

22 min.

Na razie to jest bardzo dobry, otwarty mecz. Tottenham prezentuje się nieźle, ale to gospodarze strzelają gole.

20 min.

Prawą flanką szarżował de Sciglio, jednak nie potrafił dokładnie dośrodkować. Był ostro, ale przepisowo atakowany przez rywala.

19 min.

Eriksen próbował uruchomić Lamelę, ale podał niedokładnie.

17 min.

Teraz Kane przewrócił się w szesnastce i domaga się karnego. Benatia lekko w niego wpadł, ale arbiter pozostał niewzruszony.

15 min.

Akcja Tottenhamu kończy się na niedokładnym dośrodkowaniu Auriera.

14 min.

Anglicy długo rozgrywają piłkę w środku pola. Tam jest jednak bardzo ciasno, gracze Juve świetnie się przesuwają.

12 min.

Trochę zamieszania w polu karnym Juventusu, ale ostatecznie piłka wpada w ręce Buffona.

10 min.

Trudno się nie zgodzić. Po 10 minutach "Koguty" mają duży problem.

9 min.

2:0 dla Juve! Karnego wykorzystuje Gonzalo Higuain. To jego drugi gol w tym meczu.

8 min.

Jest jeszcze kartka dla Bena Davisa.

8 min.

W polu karnym pada Bernardeschi i sędzia wskazuje na "wapno"! Włoch był faulowany przez Davisa.

6 min.

Tottenham próbuje się odgryzać. Wcześniej próbował Eriksen, teraz podanie Lameli zostało zablokowane.

5. min

Kolejna akcja Juve. Mandzukić był jednak na pozycji spalonej.

2. min

Szybkie rozegranie stałego fragmentu gry. Pjanić zagrał do Higuaina, ten urwał się Alliemu i ładnym strzałem w półobrotu pokonał Llorisa.

2. min

I już jest gooool! Gonzalo Higuain!

1. min

Pjanić faulowany na ok. 35 metrze.

20:46

No to zaczynamy zabawę! Grają!

20:45

Kapitanami obu drużyn są bramkarze - Buffon oraz Lloris.

20:43

Juve może dziś liczyć na wsparcie "Maestro" Pirlo.

20:40

Mecz poprowadzi niemiecki arbiter Felix Brych.

20:38

Gorzej spisał się Juventus, ale potrafił m.in. zremisować z Barceloną. Mistrzowie Italii awansowali z drugiego miejsca z 11 punktami i bilansem 3-2-1.

20:37

Tottenham jest niepokonany w tej edycji Ligi Mistrzów, a przecież grał w "grupie śmierci" z Realem Madryt i Borussią Dortmund. Anglicy awansowali z bilansem 5 zwycięstw i remisem na Santiago Bernabeu.