O tej interwencji Szczęsnego w 94. minucie mówią całe Włochy. Polak bohaterem Juve [WIDEO]

24.12.2017 10:37

W sobotnim hicie 18. kolejki Serie A Juventus pokonała na własnym stadionie Romę 1:0. W ostatniej akcji meczu Wojciech Szczęsny, były gracz Giallorossich, który rozegrał pełne spotkanie, popisał się interwencją, o której teraz mówią całe Włochy.

Wojciech Szczęsny fot. Twitter/screen

W 94. minucie Benatia do spółki z Chiellinim popełnili błąd, który mógł kosztować utratę przez "Starą Damę" trzech punktów. Po nieporozumieniu stoperów gospodarzy piłkę przejął Patrik Schick, popędził z nią na bramkę Szczęsnego, ale nie zdołał go pokonać. Polak znakomicie wyszedł z bramki i nogami obronił uderzenie młodego Czecha.

"Santo subito", "Kiedy zbiórka na pomnik dla Szczęsnego?", "Pokazał wszystkim, że to najlepszy następca Buffona", "Monumentalna interwencja" - można wyczytać w licznych komentarzach.

Polak został bohaterem ostatniej akcji, ale w przekroju całego spotkania spisywał się doskonale - nie dał się pokonać m.in. El Shaarawy'emu oraz Cengizowi Underowi. Ponadto rewelacyjnie grał nogami, pozwolił sobie nawet na "kiwkę" Edina Dżeko, bez zarzutu spisywał się na przedpolu. Dla Szczęsnego był to piąty kolejny mecz z czystym kontem. Buffon wciąż leczy kontuzję.

Drugim bohaterem został inny z byłych romanistów, Medhi Benatia, autor jedynego gola.

Po 18 kolejkach Juventus z dorobkiem 44 punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli Serie A. Liderem jest z Napoli z 45 "oczkami".