Serie A: Juventus stracił zwycięstwo w doliczonym czasie gry

02.02.2019 22:45

Piłkarze Juventusu prowadzili w Turynie 2:0 i 3:1, ale ostatecznie tylko zremisowali z Parmą 3:3 w meczu 22. kolejki włoskiej Serie A. Wojciech Szczęsny był tym razem rezerwowym bramkarzem gospodarzy. Wcześniej zwycięstwo odniósł wicelider Napoli.

Juventus zremisował z Parmą fot. PAP/EPA

Juventus wciąż jest niepokonany w Serie A w tym sezonie, a ligowe punkty stracił dopiero po raz trzeci. Wcześniej zremisował także z Atalantą Bergamo 2:2 i z Genoą 1:1, wszystkich innych rywali pokonał.

W sobotę wiele wskazywało na to, że "Stara Dama" odniesie 20. zwycięstwo, ale tego dnia pozbawiona kontuzjowanych Bonucciego i Chielliniego obrona "Bianconerich" była dziurawa jak "szwajcarski ser" i mimo dwubramkowej przewagi gospodarze musieli zadowolić się remisem. Dwa gole zdobył dla nich Portugalczyk Cristiano Ronaldo (w 36. i 66. minucie), a jedno trafienie dołożył Daniele Rugani (62.).

W ekipie gości nieoceniony okazał się natomiast napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho, który uzyskał dwie bramki, w tym wyrównującą w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej na listę strzelców wpisał się też Antonino Barilla.

Najlepsi strzelcy Serie A

Ronaldo został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z 17 golami. O jedno trafienie wyprzedza Fabio Quagliarellę z Sampdorii Genua, który miał w sobotę szansę pobić rekord słynnego Argentyńczyka Gabriela Batistuty z 1994 roku i zdobyć bramkę w 12. meczu Serie A z rzędu.