Dwa gole Higuaina! Juventus o krok od finału Ligi Mistrzów!

03.05.2017 22:40

Juventus wygrał na wyjeździe z AS Monaco 2:0 w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów. Obie bramki strzelił dla "Starej Damy" Gonzalo Higuain. Rewanż odbędzie się za tydzień w Turynie.

Monaco - Juventus fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto awansuje do finału Ligi Mistrzów?

90. min.

Koniec meczu! Juventus wygrał na wyjeździe z Monaco 2:0 i jest bliski awansu do finału Ligi Mistrzów. Rewanż za tydzień w Turynie.

90. min.

Cuadrado w odpowiedzi w polu karnym rywali - strzela! Dobra interwencja Subasica.

90. min.

Kolejna wrzutka - Germain strzela głową! Broni Buffon!

88. min.

Teraz była szansa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Nikt nie doszedł jednak do podania. Od bramki wznowi Buffon.

85. min.

Monaco nie potrafi stworzyć sobie choćby jednej dobrej okazji do zdobycia gola.

79. min.

Falcao dostaje piłkę w polu karnym, obraca się - strzał! I co? Gwizdek sędziego. Wcześniej zagrywał piłkę ręką.

73. min.

Kolejny strzał z dystansu - tym razem Moutinho. I także niecelnie.

70. min.

Jamerson spróbował szczęścia z dystansu! Kiepski strzał.

67. min.

Zmiany w Monaco. Na boisku zameldowali się Moutinho i Germain.

66. min.

Tymczasem ze świetnym kontratakiem wychodzili Włosi. Alves stracił jednak piłkę w prosty sposób już na wysokości pol karnego rywali.

64. min.

Juventus dobrze organizuje się w obronie. Monaco ma coraz mniej czasu na odrobienie strat. Oczywiście będzie jeszcze spotkanie rewanżowe, ale... w Turynie.

59. min.

Argentyńczyk trafia po dośrodkowaniu w pole karne Alvesa. Błąd popełnił w tej sytuacji Kamil Glik, który nie przypilnował Higuaina.

59. min.

GOOOL!!! Higuain po raz drugi!!!

58. min.

Żółta kartka dla Marchisio.

56. min.

W odpowiedzi Mbappe schodzi do środka - strzela! Zablokowany!

55. min.

Ależ miał szansę Marchisio! Przejął piłkę pod pole karnym rywala, stanął sam na sam z bramkarzem i... nie ma gola! Dobra interwencja Subasica.

51. min.

W odpowiedzi Alves zza pola karnego! Bardzo niecelnie.

50. min.

Bernardo Silva zza pola karnego! Wprost w bramkarza.

48. min.

Kapitalna szansa przed Falcao! Jego strzał z bliskiej odległości broni jednak Buffon!

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Juventus prowadzi na stadionie Monaco 1:0!

41. min.

Mnóstwo dośrodkowań w pole karne Juventusu, ale obrońcy radzą sobie z nimi bardzo dobrze.

38. min.

Rzut wolny dla Juve. Strzela Dybala! Pewnie broni Subasić

37. min.

Strzela z dystansu Higuain! Zablokowany!

32. min.

Monaco ma rzut wolny. Dośrodkowanie... Nie sięgnął piłki Bakayoko!

29. min.

Kapitalne zgranie pięta Dybali, Higuain zagrywa do Alvesa, ten odgrywa piętą w polu karnym i Higuain z kilkunastu metrów płaskim strzałem pokonuje Subasica!

29. min.

GOOOL!!! Higuain!!!

28. min.

Posiadanie piłki 62:38 proc. na korzyść Juve.

27. min.

Mandzukic teraz z dystansu! Blokuje to uderzenie Glik!

26. min.

Teraz Higuain strzela z bliska! Bardzo niecelnie. Chyba nie spodziewał się, że dojdzie do niego ta piłka.

25. min.

Monaco - Juventus:

21. min.

Żółta kartka dla Bonucciego za faul w środku pola na Falcao.

20. min.

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne - strzał Falcao! Znów broni Buffon!

19. min.

Kapitalnie na prawej stronie Mbappe, wpada w pole karne, zagrywa płasko... Wybija Barzagli!

16. min.

Mogło być 1:0 dla Monaco! Kolejna wrzutka w pole karne Juve, znów odnajduje się dobrze Mbappe i z bliskiej odległości trafia w Buffona!

13. min.

Jest odpowiedź Monaco! Dośrodkowanie na głowę Mbappe - strzał! Wprost w Buffona!

12. min.

Co za akcje Juve! Długa piłka w pole karne do Alvesa, ten z pierwszej piłki górą do Higuaina... Nie sięgnął Argentyńczyk!

10. min.

Pograł teraz Dybala z Alvesem - strzał z ostrego kąta! Broni Subasić.

9. min.

Ależ teraz pomylił się Higuain! Wychodzili z kontratakiem goście, Dybala urwał się obrońcom, podaje do środka do Higuaina, a ten... przewraca się bez udziału rywala. Dziwnie to wyglądało...

8. min.

Wreszcie dobra akcja gospodarzy. Sidibe w pole karne... Zablokowany!

6. min.

Teraz będzie rzut rożny dla Juventusu. Radzą sobie jednak z dośrodkowaniem Glik i spółka.

5. min.

Monaco póki co nie potrafi nawet zbliżyć się do bramki Buffona.

3. min.

Pierwsza groźna akcja - Alves w polu karnym, dośrodkowanie... Pewnie łapie Subasić.

2. min.

Juve utrzymuje się przy piłce. Rozgrywa jednak daleko od bramki rywala.

1. min.

Zaczynamy!

20:43

A teraz hymn Ligi Mistrzów!

20:42

Początek meczu już za chwilę! Zawodnicy wychodzą na murawę!

20:41

Dziś oczy polskich kibiców zwrócone będą głównie w kierunku Kamila Glika. Czy jego Monaco awansuje do wielkiego finału Champions League?

20:39

Przypomnijmy, że wczoraj do finału Ligi Mistrzów mocno zbliżyli się piłkarze Realu Madryt, którzy pokonali u siebie Atletico aż 3:0.