Drużyna Kamila Glika pokonana, Juventus w finale Ligi Mistrzów!

09.05.2017 22:40

Juventus Turyn wygrał na własnym boisku z AS Monaco 2:1 (2:0) w rewanżowym meczu 1/2 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do finału, który odbędzie się 3 czerwca w Cardiff. Pierwsze spotkanie włoski zespół wygrał na wyjeździe 2:0.

Juventus - Monaco fot. PAP/EPA

Kłopoty AS Monaco w Turynie rozpoczęły się już przed rewanżowym spotkaniem. W trakcie rozgrzewki kontuzji doznał bowiem Nabil Dirar. Zastąpił go Benjamin Mendy, który również nie był w pełni sił. Z kolei w 10. minucie boisko z powodu urazu opuścił pomocnik Juventusu Sami Khedira.

W pierwszych minutach optyczną przewagę mieli goście. Na początku spotkania imponujący w tym sezonie Kylian Mbappe trafił w słupek, ale nawet jeśli piłka wpadłaby do bramki, sędzia nie uznałby gola, bo 18-letni napastnik AS Monaco znajdował się na pozycji spalonej.

Po nieco niemrawym początku w wykonaniu gospodarzy, po 20 minutach to jednak oni przejęli inicjatywę. W 22. min w dobrej sytuacji znalazł się Gonzalo Higuain, który w pierwszym meczu strzelił dwie bramki. Zmierzająca w kierunku bramki piłka została jednak wybita przez Kamila Glika. Chwilę później Higuain wypatrzył w polu karnym Mario Mandzukica, ale świetną interwencją popisał się Danijel Subasic.

W 33. minucie Chorwat już pokonał bramkarza AS Monaco. Dani Alves dośrodkował z prawej strony boiska, a Mandzukic mocno uderzył piłkę głową. Ten strzał Subasic jeszcze obronił, ale był bezradny wobec dobitki tego samego piłkarza z bliskiej odległości.

Na przerwę goście schodzili z dwubramkową stratą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Subasic piąstkował piłkę, do której dopadł Dani Alves i strzałem z dystansu skierował ją do bramki. Tym trafieniem Brazylijczyk potwierdził świetną dyspozycję, bo w dwumeczu z Monaco zaliczył także trzy asysty.

Po stracie drugiej bramki goście stanęli przed zadaniem wręcz niemożliwym. AS Monaco musiałoby bowiem strzelić cztery gole, aby awansować do finału. Tym bardziej, że Juventus w tej edycji Ligi Mistrzów stracił zaledwie dwie bramki - obie w fazie grupowej. Ostatnio Buffon został pokonany 22 listopada, kiedy to Juventus pokonał na wyjeździe Sevillę 3:1.

Juventusowi nie udało się zachować czystego konta w siódmym meczu z rzędu w Champions League. 39-letniego bramkarza reprezentacji Włoch z bliskiej odległości pokonał Mbappe, o którego starają się czołowe europejskiej kluby. Mający 18 lat i 140 dni napastnik Monaco został tym samym najmłodszym zdobywcą bramki w półfinale Ligi Mistrzów.

Cały mecz w barwach AS Monaco zagrał Glik. W pierwszej połowie interweniował po strzale Higuaina. Natomiast na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry obrońca reprezentacji Polski nadepnął na nogę leżącego Argentyńczyka. Ta sytuacja wywołała sporo kontrowersji na boisku.

W środę w drugim meczu rewanżowym 1/2 finału LM Atletico Madryt podejmie Real. Pierwsze spotkanie wygrali "Królewscy" 3:0 po golach Cristiano Ronaldo.

Juventus Turyn - AS Monaco 2:1 (2:0)
Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Juventus.

Bramki: dla Juventusu - Mario Mandzukic (33), Dani Alves (44); dla AS Monaco - Kylian Mbappe (69).

Juventus: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli (85. Medhi Benatia), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini - Dani Alves, Sami Khedira (10. Claudio Marchisio), Miralem Pjanic, Alex Sandro - Paulo Dybala (54. Juan Cuadrado), Gonzalo Higuain, Mario Mandzukic.

Monaco: Danijel Subasic - Andrea Raggi, Jemerson, Kamil Glik, Benjamin Mendy (54. Fabinho) - Djibril Sidibe, Tiemoue Bakayoko (78. Valere Germain), Joao Moutinho, Bernardo Silva (69. Thomas Lemar) - Radamel Falcao, Kylian Mbappe.

22:39

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje!

90. min.

W nim zmierzy się z Atletico lub Realem Madryt. To spotkanie już jutro - na żywo na sport.radiozet.pl!

90. min.

Juventus pokonał Monaco w dwumeczu 4:1 i awansował do finału Ligi Mistrzów!

90. min.

Jeszcze rzut rożny dla Monaco, ale nic z tego nie wyszło. Koniec!

90. min.

Mbappe jeszcze próbuje dryblingu, ale kończy się to stratą.

90. min.

Mandzukic ukarany jeszcze żółtą kartką za słowne przepychanki z Glikiem i arbitrem.

89. min.

Rzut wolny dla gospodarzy. Pjanić strzela! W Mur!

87. min.

Brzydki zrobił się w końcówce ten mecz. Dużo agresywnej i ostrej gry, mało przyjemnej dla oka piłki.

22:28

Zmiana w Juve: Benatia pojawia się w miejsce Barzagliego.

80. min.

Długo rozgrywało teraz piłkę Monaco, strzela wreszcie Moutinho! Nad bramką.

78. min.

Zmiana w Monaco: Germain w miejsce Bakayoko.

76. min.

Fabinho ładnie wypracował sobie teraz sytuacje do strzału, ale uderzenie oddał fatalne.

74. min.

Na szczęście Higuain wraca do gry. Fabinho także nie odniósł poważniejszych obrażeń. Gramy dalej!

73. min.

Spore zamieszanie teraz. Najpierw Glik przypadkowo stanął na nogę Higuaina, potem Mandzukic w walce o piłkę uderzył łokciem Fabinho...

70. min.

Do finału jeszcze daleka droga. Monaco potrzebuje trzech goli do awansu. Do końca około 20 minut.

69. min.

Krótko rozegrany rzut rożny. Płaskie zagranie w pole karne do Mbappe, a ten z bliskiej odległości zdobywa bramkę!

69. min.

GOOOL!!! Mbappe!!!

67. min.

Teraz szansa dla Monaco! Mbappe z lewej strony, jest w polu karnym - strzela z bliska! Kapitalnie Buffon!

62. min.

Uczciwe zachowanie Mandzukica, który przyznał się, że to on ostatni zagrywał piłkę. Podziękował mu sędzia, który pierwotnie przyznał po główce Chorwata rzut rożny dla Juve.

60. min.

Ostre starcie Glika z Higuainem. Sędzia odgwizdał jednak faul Argentyńczyka.

55. min.

I właśnie do Cuadrado podanie teraz ze środka, ten już w polu karnym - strzela! Zablokowany!

54. min.

Zmiany w Juve i Monaco: Cuadrado za Dybalę i Fabinho z Mendy'ego.

53. min.

Dośrodkowanie w pole karne Monaco, ale dobrze piąstkuje Subasic.

52. min.

Wściekły teraz Mendy, po tym jak sędzia odgwizdał jego faul na Dybali. Za odkopnięcie piłki po gwizdku ukarany żółtą kartką.

49. min.

Bardzo spokojne pierwsze minuty. Teraz dopiero strzela z dystansu Moutinho, ale niecelnie.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Juventus prowadzi 2:0 (4:0 w dwumeczu) i jest o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów!

45. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piąstkuje Subasic, do piłki dopada Alves i strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza Monaco!

45. min.

GOOOL!!! Alves!!!

44. min.

Fatalnie grają w obronie zawodnicy Monaco. Przed chwilą od straty gola znów uratował ich Subasic, który wygrał pojedynek sam na sam z Dybalą.

42. min.

Teraz Mendy w pole karne! Chiellini wybija w ostatniej chwili!

40. min.

Żółta kartka dla Falcao za faul na Chiellinim.

36. min.

Monaco póki co nie potrafi stworzyć sobie dobrej okazji do pokonania Buffona, a w tym momencie do awansu potrzebuje aż 3 goli.

33. min.

Rozpoczął akcję Buffon, na lewej stronie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów Alex Sandro, zagrał na prawo do Alvesa - jest dośrodkowanie na Mandzukica, a ten "na raty" pokonał Subasica!

33. min.

GOOOL!!! Mandzukic!!!

30. min.

Rzut wolny dla Monaco. Dośrodkowanie... wybijają obrońcy, ale piłka wraca w pole karne - Flacao strzela! W Buffona! Ale i tak był na spalonym Kolumbijczyk.

29. min.

Mnóstwo sytuacji w ciągu kilku minut stworzyli sobie gospodarze. Aż dziw bierze, że nie zdobyli jeszcze bramki.

28. min.

A teraz Pjanic strzela z bliskiej odległości! Zablokowany!

27. min.

Słabe podanie Glika i strata w środku pola, Juve wychodzi z akcją, Alves w pole karne do Mandzukica - strzał głową! Niecelny.

24. min.

A teraz Higuain do Mandzukica, ten staje oko w oko z Subasicem i... nie ma gola! Kapitalna interwencja golkipera Monaco!

22. min.

Kapitalna okazja dla Juve! Higuain wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, podcinka... piłkę zmierzającą do bramki wybija Glik!

20. min.

Kapitalną szansę do kontrataku miało Monaco. Silva fatalnie zagrał jednak na prawą stronę do Sidibe.

16. min.

Dużo teraz walki w środku pola. Juventus nastawiony przede wszystkim na defensywę. To jednak nie dziwi - w dwumeczu prowadza przecież 2:0.

11. min.

Długa piłka w kierunku Mandzukica, ten zgrywa głową do Higuaina... Nie doszedł do piłki Argentyńczyk.

10. min.

Zmiana w Juve: Marchiso pojawia się w miejsce reprezentanta Niemiec.

9. min.

Problem mięśniowy ma Khedira. Chyba będzie musiał opuścić boisko.

7. min.

Goście nie rezygnują z kolejnych ataków - Falcao z dystansu! Nad bramką!

5. min.

Nawet gdyby Francuz trafił, to i tak był na pozycji spalonej, co wychwycił sędzia.

4. min.

Ależ teraz okazja! Piłka w pole karne do Mbappe, ten strzela z bardzo ostrego kąta! Słupek!

1. min.

Rzut rożny. Moutinho w pole karne... Falcao nie sięgnął piłki!

1. min.

Pierwsza okazja dla Monaco. Mbappe na lewej stronie, wpada w pole karne, podaje do środka... Zablokowany!

1. min.

Zaczynamy!

20:47

Piłkarze są już gotowi...

20:44

Piłkarze obu ekip już na murawie! Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Przypomnijmy, że w drugim półfinale Atletico zagra z Realem Madryt. W pierwszym meczu "Królewscy" wygrali aż 3:0.

20:32

Dla Gianluigiego Buffona będzie to 150. mecz w europejskich pucharach. Do prowadzącego w klasyfikacji z największą liczbą występów Ikera Casillasa "traci" 25 spotkań.

20:29

Składy na dzisiejszy mecz:

20:27

W wyjazdowym meczu 1/8 finału z Manchesterem City ASM strzeliło trzy bramki (porażka 3:5). Tyle samo razy Mbappe i spółka trafiali do siatki w starciu 1/4 finału w Dortmundzie (wygrana 3:2).

20:25

Przed tygodniem mistrzowie Włoch wygrali na wyjeździe 2:0 i są bardzo bliscy awansu do finału Ligi Mistrzów. Monaco udowodniło jednak niejednokrotnie już, że potrafi strzelać bramki w meczach na obcych terenach.