Wymęczone zwycięstwo Juventusu, Stara Dama w ćwierćfinale Pucharu Włoch

13.01.2021 23:51
Juventus

Juventus Turyn awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. W meczu 1/8 finału Stara Dama po dogrywce pokonała Genoę 3:2.

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Dejan Kulusevski. Szwed 21 minut później asystował przy golu Alvaro Moraty, który podwyższył na 2:0. W 28. minucie kontaktowego gola dla Genui uzyskał Lennart-Marten Czyborra. Kwadrans przed końcem spotkania do remisu doprowadził Filippo Melegoni.

W dogrywce o sukcesie miejscowych przesądził debiutujący w seniorskiej drużynie Hamza Rafia, który zdobył bramkę w 104. minucie.

Rywalem Juventusu w ćwierćfinale Pucharu Włoch będzie Sassuolo lub drugoligowy SPAL Ferrara.

Juventus pokonał Genoę. Stara Dama w 1/4 finału Pucharu Włoch

Wcześniej w środę Napoli pokonało na własnym stadionie drugoligowe Empoli 3:2, a o sukcesie zdecydował gol Andrei Petagny w 77. minucie. Wcześniej goście, bez Szymona Żurkowskiego w kadrze meczowej, dwukrotnie wyrównywali po strzałach Szwajcara Nedima Bajramiego.

W ćwierćfinale rywalem ekipy z Neapolu będzie zwycięzca pojedynku między Romą a Spezią.

Z kolei Inter pokonał na wyjeździe po dogrywce 2:1 Fiorentinę. Tuż przed końcem dodatkowego czasu gry zwycięstwo "Nerazzurim" zapewnił Romelu Lukaku.

W ćwierćfinale dojdzie do derbów Mediolanu, gdyż przeciwnikiem Interu będzie Milan, który we wtorek pokonał w serii rzutów karnych Torino 5:4. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis.