Genialny występ Cristiano Ronaldo, Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

12.03.2019 23:06
Cristiano Ronaldo

Juventus Turyn pokonał Atletico Madryt 3:0 w drugim rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem meczu został Cristiano Ronaldo, który ustrzelił hat-tricka i dał awans Starej Damie do ćwierćfinału Champions League.

Już od pierwszych minut Juventus rzucił się do ataku. W 4. minucie do bramki rywali trafił Chiellini, ale wcześniej Cristiano Ronaldo faulował Oblaka. Jednak mistrzowie Włoch w końcu dopięli swego. W 27. minucie Bernardeschi dośrodkował w pole karne, a tam Cristiano Ronaldo pokonał w główkowym pojedynku Juanfrana i skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron piłkarze Starej Damy starali się za wszelką cenę zdobyć kolejną bramkę. Po czterech minutach znów główną rolę odegrał CR7. Po dośrodkowaniu Cancelo, Portugalczyk pokonał Oblaka i w dwumeczu było już 2:2. Gospodarze rzucili się do ataku i chcieli za wszelką cenę zdobyć kolejnego gola. W 84. minucie Correa sfaulował w polu karnym Bernardeschiego, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Rzut karny bezbłędnie wykorzystał Cristiano Ronaldo uzyskując hat-tricka. Dzięki temu ostatecznie to Juventus pokonał w dwumeczu Atletico 3:2 i mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Juventus FC - Atletico Madryt 3:0 (1:0)

Bramki: Cristiano Ronaldo (23, 48, 86-karny)