Wojciech Szczęsny najlepszym piłkarzem Juventusu. Fenomenalne parady [WIDEO]

17.04.2019 10:15

Wojciech Szczęsny był najlepszym piłkarzem Juventusu w przegranym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Ajaxem Amsterdam 1:2. Polak robił co mógł, by wprowadzić swoją drużynę do kolejnej rundy, ale nawet jego dwie znakomite parady nie wystarczyły, by przejść ekipę z Holandii.

Genialne parady Szczęsnego z meczu Juventus - Ajax fot. Twitter/screen

Pierwszego gola Juventus stracił dość przypadkowo. Po nieudanym strzale Tadicia piłka spadła pod nogi van de Beeka, który ze spokojem pokonał bramkarza reprezentacji Polski.

Po przerwie Ajax przycisnął jeszcze bardziej, a pozbawiona Chielliniego obrona "Starej Damy" dopuszczała do kolejnych groźnych sytuacji. Szczęsny popisał się dwoma paradami, które utrzymywały w grze mistrza Włoch i śmiało mogą kandydować do miana interwencji sezonu w Lidze Mistrzów.

Juventus - Ajax: Genialne parady Szczęsnego

W 52. minucie Holendrzy wyszli z szybką kontrą. Piłka trafiła wreszcie do Ziyecha, który oddał bardzo mocny strzał słabszą, prawą nogą. Szczęsny poszedł w drugą stronę, ale zostawił rękę i wybronił to uderzenie.

Pięć minut później bramkarz biało-czerwonych jeszcze raz musiał pokazać swój kunszt. Van de Beek przymierzył z ok. 20 metrów, ale i tym razem Szczęsny stanął na wysokości zadania i przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę.

Ajax w półfinale LM

Przy kolejnym strzale Matthijsa de Ligta Polak był już bez szans i porażka Juventusu stała się faktem. Ajax Amsterdam zasłużenie pokonał mistrza Italii i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W nim zmierzy się z lepszym z pary Tottenham Hotspur - Manchester City.