LM: Ronaldo nie wystarczy do wygrania Champions League, Ajax w półfinale

Andreas Nicolaides
16.04.2019 22:45
Juventus - Ajax

Ajax Amsterdam awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Holendrzy pokonali Juventus 2:1 i po raz pierwszy od przeszło dwóch dekad znaleźli się w najlepszej czwórce klubowych drużyn w Europie.

Zagłosuj

Czy Ajax Amsterdam wygra tę edycję Ligi Mistrzów?

Liczba głosów:

W pierwszym meczu w Amsterdamie było 1:1 i wydawało się, że w Turynie to Juventus postawi kropkę nad "i". Młodzież Ajaxu po raz kolejny udowodniła, że na wyjazdach czuje się bardzo dobrze - nie przegrała w Monachium, wygrała w Madrycie i zwyciężyła w stolicy Piemontu.

Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie za sprawą Cristiano Ronaldo. Chwilę później wyrównał Donny van de Beek.

Po przerwie Ajax stłamsił Juventus i został za to nagrodzony. Szczęsny dwukrotnie fantastycznie ratował skórę swoim kolegom po strzałach Ziyecha i van de Beeka, ale wobec uderzenia de Ligta był już bez szans.

Ajax w półfinale LM

W półfinale Ajax zmierzy się z lepszym z pary Tottenham - Manchester City. Po pierwszym spotkaniu bliżej najlepszej czwórki LM są "Koguty" które u siebie wygrały 1:0.

Zapis relacji na żywo z meczu Juventus - Ajax:

23:09

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+4 min.

KONIEC! Ajax Amsterdam zasłużenie w półfinale Ligi Mistrzów. Juventus odpada.

90+1 min.

Tylko 2 minuty doliczone.

90 min.

Ręka Blinda w polu karnym, ale nastrzelona i sędzia nie dyktuje karnego. VAR potwierdził jego wersję tego zdarzenia.

88 min.

Jeszcze jedna zmiana w Ajaxie - Huntelaar za Ziyecha.

87 min.

Faul w środku pola Ruganiego na Tadiciu.

86 min.

Gospodarze już bez wiary i bez koncepcji. Centry z bocznych sektorów z boiska nie są receptą na pokonanie Onany, ba, na oddanie celnego strzału.

83 min.

Atakować miał Juventus, a robi to Ajax. Ostatnia zmiana w "starej Damie" - Bentancur za bezproduktywnego dziś Bernardeschiego.

82 min.

Zmęczony Sinkgraven schodzi, a wchodzi Magallan.

81 min.

Teraz na ofsajdzie Ronaldo.

81 min.

I jest ten spalony. Byłoby już po meczu.

79 min.

Piłka w siatce po trafieniu Ziyecha, ale był spalony. Przynajmniej na razie... Jest jeszcze VAR.

79 min.

Kolejne uderzenie Ronaldo. Był jednak naciskany i nie zdołał czysto trafić w piłkę.

78 min.

Kolejna niebezpieczna kontra Ajaxu, jednak w końcówce Ziyech i Neres pogubili się i oddali piłkę rywalowi.

77 min.

Strzał Ronaldo, ale był blok Blinda.

75 min.

Doszedł do uderzenia głową Kean, ale wciąż brakuje precyzji.

74 min.

Neres zmarnował 100-procentową okazję! Zamiast strzelać prawą, uderzył lewą nogą i nieczysto trafił w piłkę.

72 min.

Szturmu jednak nie ma, przyjezdni na to nie pozwalają. Młodzież z Amsterdamu gra bardzo mądrze.

70 min.

Niecelne uderzenie Schoene z rzutu wolnego.

69 min.

Można spodziewać się szturmu, a Ajax potrafi kontrować.

Jest jeszcze kartka dla Cana za protesty po jego faulu na Tadiciu.

68 min.

W tej chwili już wiemy, że dogrywki tu nie będzie. Juventus potrzebuje dwóch goli, by awansować do półfinału.

67 min.

GOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Ajax prowadzi 2:1 po trafieniu De Ligta!

65 min.

Przekombinował Ziyech. Zamiast strzelać, szukał jeszcze kolegi i nie znalazł do niego drogi.

64 min.

Będzie się działo na prawym skrzydle Juve. Cancelo wchodzi w miejsce De Sciglio.

63 min.

Teraz to Pjanić wyręczył Szczęsnego. Bośniak przeciął podanie, po którym musiałby paść gol.

61 min.

W końcu jakaś ofensywna akcja Juve. Ronaldo do Keana, a ten obok słupka.

60 min.

A tak kolejna. Na razie chwila przestoju na boisku.

59 min.

Tak wyglądała wcześniejsza obrona Szczęsnego.

57 min.

Szczęsny znowu cudownie! Piękne uderzenie van de Beeka i jeszcze lepsza parada Polaka.

57 min.

Ajax zdecydowanie lepszy na początku drugiej połowy. Gospodarze praktycznie tylko się bronią i nie są w stanie na dłużej przytrzymać piłki.

55 min.

Niedokładne uderzenie Ronaldo. Miał bardzo trudną pozycję i nie zdołał zamortyzować piłki.

52 min.

Genialna interwencja Szczęsnego! Wcześniej fatalne podanie Pjanicia i tylko Polakowi Bośniak może zawdzięczać, że ten błąd nie kosztował Juve utraty gola.

51 min.

Blind dopadł do piłki, ale nie był w stanie skierować jej w światło bramki.

50 min.

Groźna kontra Ajaxu, powstrzymana jednak przez Juventus. Wyszedł z tego atak pozycyjny i korner.

48 min.

W ostatniej chwili De Jong przeciął podanie do Keana w polu karnym. Bardzo dobra interwencja piłkarza, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw Barcelony.

46 min.

Zaczęli. Jest jedna zmiana w Juve - w miejsce Dybali, który pod koniec pierwszej połowy nabawił się urazu, wchodzi "joker" Moise Kean.

22:01

A tu trafienie Ajaxu.

22:01

Jeszcze przed drugą połową zobaczcie bramki z tego spotkania. Najpierw gol Juve.

21:54

Wracamy za ok. kwadrans.

45+6 min.

KONIEC pierwszej połowy. Juve - Ajax 1:1 i na razie wszystko zmierza do dogrywki.

45+5 min.

W mur Ronaldo.

45+5 min.

Ostatnia dobra okazja w tej połowie dla Juve. Rzut wolny z ok. 30 metrów.

45+4 min.

Przycisnął Juventus w końcówce, ale cały czas brakuje strzałów.

45+1 min.

Tymczasem na uraz narzeka też Dybala.

45 min.

Sędzia dolicza aż 5 minut. To efekt kontuzji Mazraouiego i dwóch konsultacji VAR.

42 min.

Juventus znów stara się przejąć inicjatywę, szybko odbiera piłkę rywalom na ich połowie, tylko nie ma z tego żadnego zagrożenia.

40 min.

Emre Can padł przed polem karnym, ale przewinienia sędzia się nie dopatrzył.

39 min.

Szczęsny nabił rękę Tadicia. Zbyt wolno Polak zbierał się do wybicia piłki i mogło to się źle skończyć.

38 min.

Ewentualny gol Ajaxu będzie oznaczał z kolei problemy Juve, które będzie musiało strzelić aż dwie bramki.

37 min.

Jeśli taki wynik utrzyma się do końca, będziemy mieli dogrywkę.

35 min.

Kolejna konsultacja VAR, ale gol uznany!

34 min.

GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Piłka przypadkowo trafia do van de Beeka, a ten plasowanym strzałem pokonuje Szczęsnego.

33 min.

Kolejne uderzenie Ronaldo, tym razem za wysoko.

32 min.

Ajax i tak przyjechał tu z myślą, aby strzelić co najmniej jedną bramkę. Teraz gol da im dogrywkę.

31 min.

Podsumowując: Pjanić wrzucił z rzutu rożnego, a niepilnowany Ronaldo wpakował piłkę do siatki.

30 min.

Gol uznany! Veltman padł w polu karnym, ale popchnął go De Ligt.

28 min.

Jest jeszcze konsultacja VAR.

28 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL! Nie zgadniecie, kto strzelił - Cristiano Ronaldo!

26 min.

Nie wiemy, co chciał zrobić Veltman - jeśli wrzucać, to nie wiadomo, do kogo, jeśli strzelać, to zrobił to bardzo nieporadnie.

24 min.

Wreszcie mamy trochę ofensywnej gry pod obiema szesnastkami. Korner dla Ajaxu także nie przyniósł powodzenia.

22 min.

Zamieszanie po rzucie rożnym, wreszcie uderzył z dystansu Dybala i bardzo efektownie broni Onana.

22 min.

Odpowiedź Juve. Zablokowany strzał Ronaldo.

21 min.

Bardzo ładna akcja Ajaxu. Veltman, Neres i Tadić rozmontowali defensywę gospodarzy, ostatecznie uderzał van de Beek, ale przestrzelił.

18 min.

Dużo walki w środku pola, ale mało konkretów. Bernardeschi próbował prostopadle obsłużyć Ronaldo, jednak podał za mocno.

14 min.

Ostry faul Schoene na Sandro. Centra Bernardeschiego jednak równie słąba jak w przypadku rywala.

13 min.

Nieudane dośrodkowanie Ziyecha z rzutu wolnego. Piłka w rękach Szczęsnego.

11 min.

W miejsce Marokańczyka pojawia się prawy pomocnik, od czasu do czasu też obrońca, Daley Sinkgraven.

10 min.

I już wiemy, że nie rozbiega. Mazraoui usiadł na murawie.

8 min.

Mazraoui wraca na murawę, ale wciąż kuleje. Zobaczymy, czy rozbiega ten uraz i będzie w stanie kontynuować grę.

6 min.

Mazraoui przy walce o piłkę z Dybalą podkręcił staw skokowy. Ewentualna kontuzja będzie dużym problemem dla trenera Ajaxu, bo przecież Marokańczyk gra na pozycji zawieszonego za kartki Tagliafico.

6 min.

Juventus nie chce popełnić błędu Real Madryt, który od pierwszego gwizdka dał się stłamsić Holendrom.

4 min.

De Sciglio strzelał, ale wyszło z tego podanie. A w zasadzie nastrzelenie kolegi, od którego piłka tylko się odbiła.

3 min.

Juventus od początku bardzo wysoko podszedł do rywala i stosuje pressing.

1 min.

I już w 8. sekundzie faulowany Ronaldo w okolicach pola karnego. Juventus szybko rozpoczął grę, krótkim podaniem.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze.

20:59

Z kapitańskimi opaskami dziś gracz młody i bardzo młody - 25-letni Paulo Dybala i 19-letni Mathijs de Ligt, którym interesuje się m.in. Juventus i Bayern.

20:57

Obie drużyny wychodzą już na murawie.

20:55

Przypominamy, że równolegle toczyć się będzie spotkanie na Camp Nou, gdzie Barcelona podejmie Manchester United. Na Old Trafford wygrali podopieczni Ernesto Valverde 1:0.

20:54

Zwycięzca tego ćwierćfinału w kolejnej rundzie na pewno zmierzy się z drużyną z Anglii. Bliżej tego celu jest Tottenham, który ograł Manchester City 1:0.

20:43

Ajax potrafił już w tym sezonie Ligi Mistrzów zdominować na wyjeździe Bayern Monachium (1:1) i Real Madryt (4:1). Juventus z kolei już raz przegrał na własnym stadionie - w fazie grupowej z Manchesterem United 1:2.

20:40

Dziś jeszcze wyśrubuje ten wynik?

20:29

A tak to widzi prezes PZPN.

20:27

W Ajaxie z kolei bez większych zaskoczeń. W miejsce zawieszonego Tagliafico wystąpi powracający po pauzie Mazraoui.

20:26

Zaczynamy oczywiście od składów. Najpierw gospodarze. Massimiliano Allegro nie mógł skorzystać z Giorgio Chielliniego i Mario Mandzukicia, a tylko na ławce rezerwowych Joao Cancelo. W ich miejsce Rugani, De Sciglio i Dybala. Wszystkie oczy jak zwykle będą jednak zwrócone w kierunku Cristiano Ronaldo.

20:23

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów Juventus - Ajax.