Nie żyje były napastnik reprezentacji Ghany Junior Agogo

22.08.2019 16:40
Junior Agogo nie żyje
fot. Twitter/GFA

Junior Agogo, były napastnik reprezentacji Ghany, nie żyje. 40-letni piłkarz zmarł w szpitalu w Londynie. Śmierć zawodnika potwierdził jego agent Saif Rubio.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Junior Agogo zakończył karierę w 2012 roku, a dwa lata później doznał udaru mózgu. Wskutek powikłań miał problemy z mówieniem oraz niedowład prawej ręki. Towarzyszyło mu również poczucie izolacji, choć cały czas był aktywny w mediach społecznościowych.

- Właśnie dowiedziałem się, że jeden z moich pierwszych klientów - Junior Agogo - odszedł. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Jednym z najlepszych w mojej zawodowej karierze był jego fantastyczny występ podczas Pucharu Narodów Afryki w 2008 r. - napisał Rubio.

W tamtym turnieju Agogo strzelił trzy gole - zwycięskie w fazie grupowej z Namibią (1:0) i w 1/8 finału z Nigerią (2:1), a także w meczu o 3. miejsce z Wybrzeżem Kości Słoniowej (4:2).

Junior Agogo - kariera

Łącznie Junior Agogo rozegrał 27 spotkań w reprezentacji Ghany, w których zdobył 12 goli. Karierę klubową spędził w znacznej mierze w zespołach niższej klasy rozgrywkowej w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych. Był m.in. piłkarzem Sheffield Wednesday, Bristol Rovers, Nottingham Forest, Chicago Fire, a swoją przygodę z futbolem zakończył w szkockim Hibernian.

RadioZET.pl/sport.pl/KS