Julia Kmiecik nie żyje. Najwierniejsza fanka Wisły Kraków zmarła w wieku 91 lat

17.10.2019 19:46
Julia Kmiecik nie żyje
fot. Wisła Kraków/Twitter

Julia Kmiecik nie żyje. Mama Kazimierza Kmiecika była największą fanką Wisły Kraków, która przez kilkadziesiąt lat przychodziła na wszystkie mecze rozgrywane przy ulicy Reymonta. Miała 91 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Julia Kmiecik była najwierniejszą fanką Wisły Kraków. W związku ze śmiercią 91-latki, przed spotkaniem Białej Gwiazdy przed piątkowym meczem z Piastem Gliwice uczci pamięć zmarłej minutą ciszy, a piłkarze małopolskiego klubu zagrają z czarnymi opaskami.

- Z ogromnym żalem informujemy, że w wieku 91 lat odeszła od nas najwierniejsza fanka Białej Gwiazdy, Pani Julia Kmiecik. Rodzinie, a w szczególności trenerowi Kazimierzowi Kmiecikowi, składamy głębokie wyrazy współczucia - napisał oficjalny profil Wisły Kraków.

Najwierniejsza fanka Wisły Kraków wspierała swój klub, gdzie przez 51 lat obserwowała każdy domowy mecz zespołu z trybun. Była matką legendarnego zawodnika Białej Gwiazdy, Kazimierza Kmiecika, który zdobył dla małopolskiej drużyny 153 bramki. 68-latek jest także 34-krotnym reprezentantem Polski. W narodowych barwach strzelił osiem goli. W swoim dorobku ma olimpijskie złoto (Monachium 1972) i srebro (Montreal 1976) oraz brązowy medal mistrzostw świata z 1974 roku.

RadioZET.pl/Twitter