Oficjalnie: Julen Lopetegui trenerem Sevilii

Maciej Walasek
04.06.2019 13:20
Oficjalnie: Julen Lopetegui trenerem Sevilii
fot. AP/EastNews

Julen Lopetegui został szkoleniowcem Sevilli - poinformowały we wtorek miejscowe media. Zastąpił Joaquina Caparrosa, który jest chory na białaczkę, ale mimo to normalnie pracował do końca sezonu i ma pozostać w sztabie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Julen Lopetegui podpisał trzyletni kontrakt. 52-letni Baskijczyk pozostawał bez pracy od końca października, kiedy został zwolniony z Realu Madryt po rozczarowującym początku rozgrywek. Oficjalna prezentacja Lopeteguiego jako nowego szkoleniowca Sevilli, szóstej drużyny ekstraklasy, odbędzie się w środę.

Drużyna z Sevilli będzie rywalizowała w Lidze Europejskiej, czyli w rozgrywkach, w których triumfowała aż pięć razy, m.in. w latach 2014-16.

Po zakończeniu ostatniego sezonu Caparros ustąpił ze stanowiska trenera Sevilli. Na początku kwietnia poinformował, że cierpi na białaczkę, ale kontynuował pracę. Mimo choroby ma pozostać w sztabie.

Lopetegui w atmosferze skandalu rozstał się z drużyną narodową Hiszpanii tuż przed ubiegłorocznymi mistrzostwami świata w Rosji. Został zwolniony, ponieważ ogłoszono, że podpisał kontrakt z Realem, mimo że kilkanaście dni wcześniej przedłużył do 2020 roku umowę z federacją (RFEF).

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW