Wolfsburg wspiera środowisko LGBT. Bunt jednego z piłkarzy

Krzysztof Sobczak
29.08.2018 09:00
Josip Brekalo sprzeciwia się akcji Wolfsburga
fot. Twitter/VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg chciał pokazać, że jest otwarty na środowisko LGBT i wspiera działania tej mniejszości w walce o równouprawnienie. Wyszło średnio, bo jeden z zawodników klubu, Josip Brekalo, stanowczo sprzeciwił się tym działaniom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na inauguracyjny mecz z Schalke kapitan "Wilków" Joshua Guilavogui założył tęczową opaskę na znak solidarności z osobami o odmiennej orientacji seksualnej. W kolejce po opaskę Brekalo jest ustawiony dość daleko, ale nie omieszkał skomentować tego wydarzenia.

Zobacz także

- Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak nikt nie zmusi mnie do wzięcia udziału w akcji, która jest sprzeczna z moimi chrześcijańskimi poglądami - powiedział 20-letni Chorwat.

Wolfsburg wspiera środowisko LGBT. Kibice podzieleni

Kibice Wolfsburga są podzieleni w tej sprawie. Dla jednych zachowanie Brekalo jest skandaliczne, dla innych skandalem jest stanowisko Wolfsburga, który zdecydował się wesprzeć środowiska homoseksualne. Dziennikarze i obserwatorzy piętnują zawodnika nazywając go homofobem.

Podobne akcje organizuje się w Premier League i tam też dochodzi do buntów piłkarzy.

RadioZET.pl/sport.pl/KS