Zamknij

Chwile grozy w Anglii. 30-letni piłkarz zasłabł na boisku

24.11.2021 13:34
John Fleck zasłabł podczas meczu Reading - Sheffield United
fot. Darren Woolley via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

John Fleck, 30-letni szkocki pomocnik, zasłabł podczas spotkania wtorkowego spotkania 19. kolejki angielskiej Championship Reading - Sheffield United. Zawodnik prosto z murawy trafił do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

Do dramatycznych scen doszło w 63. minucie ligowego starcia Sheffield United z Reading. Pomocnik gości John Fleck bez kontaktu z przeciwnikiem padł na murawę. Koledzy natychmiast wezwali pomoc, a sztaby medyczne obu drużyn przez 11 minut przy pomocy maski tlenowej próbowały postawić piłkarza na nogi. To się udało, ale finalnie opuścił murawę na noszach i został przetransportowany do szpitala. Był przytomny.

Nie wiadomo dokładnie, co się stało 30-letniemu Szkotowi. Po przewiezieniu do kliniki zawodnik przeszedł badania, ale nie ujawniono ich wyników. Trener Sheffield Utd. zdradził jedynie, że pomocnik pytał o wynik meczu.

John Fleck wyszedł ze szpitala

W środę klub Championship wydał kolejny komunikat, w którym poinformowano, że Fleck został wypisany ze szpitala, a jego stan w dalszym ciągu będzie monitorowany.

"Po kompleksowych badaniach lekarskich i pozostaniu w szpitalu na noc na obserwację, został odesłany do domu. Pragniemy podziękować za opiekę i wsparcie okazane piłkarzowi" - czytamy.

Christian Eriksen przeszedł zawał serca

Takie historie pojawiają się coraz częściej i niezmiennie budzą grozę, bowiem wszyscy świeżo mają w pamięci to, co stało się z Christianem Eriksenem podczas Euro 2020 (2021). W spotkaniu Finlandia - Dania pomocnik Interu Mediolan przeszedł zawał serca i przez kilkanaście minut musiał być reanimowany na boisku. Ostatecznie przeżył, doszedł do siebie, ale od tamtego czasu nie gra w piłkę. Włoskie przepisy zabraniają występów piłkarzom z wszczepionym defibrylatorem serca.

RadioZET.pl/sufc.co.uk