Piłkarz Sevilli spowodował śmiertelny wypadek. To ich zabił 20-latek [ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
26.06.2019 21:55
Joao Maleck zabił młodą parę
fot. Twitter/screen

W sobotę wzięli ślub, a w niedzielę w drodze na wesele zginęli w wypadku samochodowym spowodowanym najpewniej przez piłkarza drugiej drużyny Sevilli FC Joao Malecka. - To nie był wypadek, to morderstwo - mówią krewni młodej pary i domagają się sprawiedliwości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maria Fernandez Alvarez miała 26 lat, zajmowała się komunikacją społeczną, a 33-letni Alejandro Castro był pedagogiem. Poznali się w pracy. W piątek 21 czerwca wzięli ślub cywilny, w sobotę kościelny w parafii San Cristobal de Magallanes, a w niedzielę organizowali przyjęcie weselne dla rodziny i przyjaciół.

Przed imprezą mieli jeszcze kilka spraw do załatwienia: wizyta u wizażystki, fryzjera oraz sesja zdjęciowa. Niestety nie dojechali do pierwszej z tych osób - prowadzony przez 20-letniego piłkarza Sevilli FC Joao Malecka Ford Mustang z wielką mocą uderzył w Chevroleta Aveo i zmiótł go z drogi. Para zginęła na miejscu, a zawodnik z niewielkimi obrażeniami trafił do szpitala.

To właśnie wizażystka poinformowała rodzinę, że coś jest nie tak. W końcu ojciec Alejandro odnalazł zmiażdżony samochód. W tragedię uwierzył dopiero wtedy, kiedy zobaczył tablice rejestracyjne samochodu swojego syna.

Joao Maleck spowodował śmiertelny wypadek

Śledczy ustalili, że sprawcą wypadku jest Joao Maleck, piłkarz wypożyczony z młodzieżowej drużyny Santosu Laguna FC do drugiego zespołu Sevilli FC. Kilka godzin przed tragedią 20-latek imprezował w jednym z miejscowych klubów i publikował nagrania z zabawy. Następnie pijany wsiadł za kółko i pędząc 160 km/h przez miejską drogę staranował Chevroleta Aveo.

Maleck trafił na pół roku do aresztu i oczekuje na proces. Rodzina obawia się jednak, że piłkarz może uniknąć kary pozbawienia wolności. W meksykańskich mediach apelują o sprawiedliwość i nazywanie rzeczy po imieniu: - To morderstwo, nie wypadek - mówią.

W sieci pojawiły się zdjęcia pary młodej. Internauci - oprócz kondolencji - wyrażają nadzieję, że Malecka spotka zasłużona kara.

RadioZET.pl/elcaso.elnacional.cat/KS