Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarz Sevilli spowodował śmiertelny wypadek. To ich zabił 20-latek [ZDJĘCIA]

26.06.2019 21:55
sport

W sobotę wzięli ślub, a w niedzielę w drodze na wesele zginęli w wypadku samochodowym spowodowanym najpewniej przez piłkarza drugiej drużyny Sevilli FC Joao Malecka. - To nie był wypadek, to morderstwo - mówią krewni młodej pary i domagają się sprawiedliwości.

Joao Maleck zabił młodą parę fot. Twitter/screen

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Maria Fernandez Alvarez miała 26 lat, zajmowała się komunikacją społeczną, a 33-letni Alejandro Castro był pedagogiem. Poznali się w pracy. W piątek 21 czerwca wzięli ślub cywilny, w sobotę kościelny w parafii San Cristobal de Magallanes, a w niedzielę organizowali przyjęcie weselne dla rodziny i przyjaciół.

Przed imprezą mieli jeszcze kilka spraw do załatwienia: wizyta u wizażystki, fryzjera oraz sesja zdjęciowa. Niestety nie dojechali do pierwszej z tych osób - prowadzony przez 20-letniego piłkarza Sevilli FC Joao Malecka Ford Mustang z wielką mocą uderzył w Chevroleta Aveo i zmiótł go z drogi. Para zginęła na miejscu, a zawodnik z niewielkimi obrażeniami trafił do szpitala.

To właśnie wizażystka poinformowała rodzinę, że coś jest nie tak. W końcu ojciec Alejandro odnalazł zmiażdżony samochód. W tragedię uwierzył dopiero wtedy, kiedy zobaczył tablice rejestracyjne samochodu swojego syna.

Joao Maleck spowodował śmiertelny wypadek

Śledczy ustalili, że sprawcą wypadku jest Joao Maleck, piłkarz wypożyczony z młodzieżowej drużyny Santosu Laguna FC do drugiego zespołu Sevilli FC. Kilka godzin przed tragedią 20-latek imprezował w jednym z miejscowych klubów i publikował nagrania z zabawy. Następnie pijany wsiadł za kółko i pędząc 160 km/h przez miejską drogę staranował Chevroleta Aveo.

Maleck trafił na pół roku do aresztu i oczekuje na proces. Rodzina obawia się jednak, że piłkarz może uniknąć kary pozbawienia wolności. W meksykańskich mediach apelują o sprawiedliwość i nazywanie rzeczy po imieniu: - To morderstwo, nie wypadek - mówią.

W sieci pojawiły się zdjęcia pary młodej. Internauci - oprócz kondolencji - wyrażają nadzieję, że Malecka spotka zasłużona kara.

RadioZET.pl/elcaso.elnacional.cat/KS

Oceń
Tagi