Joao Felix piłkarzem Atletico. 19-latek czwartym najdroższym piłkarzem w historii

Maciej Walasek
27.06.2019 08:54
Joao Felix
fot. CARLOS COSTA/AFP/East News

Joao Felix zostanie piłkarzem Atletico Madryt. Hiszpański klub zdecydował się wpłacić klauzulę odstępnego za młodego Portugalczyka, który ma kosztować zespół 126 milionów euro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Joao Felix był łączony z Atletico Madryt od pewnego czasu. Wszystko zaczęło się od decyzji Antoine’a Griezmanna, który postanowił, że po tym sezonie opuści ekipę z Wanda Metropolitano. Wobec tego madrycki zespół zaczął poszukiwać następcy Francuza, który łączony jest z PSG i Barceloną.

Joao Felix to największa nadzieja portugalskiego futbolu. Na stronie Benfiki pojawiła się informacja, że Atletico Madryt zgodził się zapłacić klauzulę odstępnego.

Zobacz także

- Benfica otrzymała od Atletico Madryt propozycję ostatecznego nabycia praw za Joao Felixa za kwotę 126 mln euro – podano w oficjalnym komunikacie klubu.

Bez tytułu

Joao Felix w Atletico Madryt: Portugalczyk czwartym najdroższym piłkarzem w historii

W związku z tym ostatnimi krokami do finalizacji transferu będzie zaakceptowanie oferty przez Portugalską Komisję Papierów Wartościowych oraz uzgodnienie warunków kontraktu między Felixem a Atletico.

Oznacza to, że 19-latek zostanie czwartym najdroższym piłkarzem w historii po Kylianie Mbappe (135 mln euro), Philippe Coutinho (145 mln) i Neymarze (222 mln).

RadioZEt.pl/slbenfica.pt/MW