Zamknij

Joachim Loew w szpitalu. Niemcy bez selekcjonera w eliminacjach Euro 2020

Krzysztof Sobczak
31.05.2019 11:17
Joachim Loew w szpitalu
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Joachim Loew nie poprowadzi reprezentacji Niemiec w najbliższych meczach eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Białorusią i z Estonią - poinformowała federacja (DFB). 59-latek trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W tej sytuacji na ławce trenerskiej w obu spotkaniach zasiądzie asystent selekcjonera Marcus Sorg.

Joachim Loew trafił do kliniki we Fryburgu po wypadku na siłowni. Podczas wykonywania ćwiczeń sztanga spadła mu na klatkę piersiową i przygniotła tętnicę powodując problemy z krążeniem. Leczenie przynosi pozytywne skutki, ale lekarz prowadzący zalecił 4-tygodniową rekonwalescencję, a także unikanie stresu.

– Czuję się już bardzo dobrze, ale jestem zmuszony oszczędzać się na przestrzeni najbliższego miesiąca. Jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wiem, że Sorg, wspomagany przez Olivera Bierhoffa oraz Andreasa Koepke, wykona dobrą pracę - powiedział 59-letni selekcjoner byłych mistrzów świata cytowany przez oficjalną stronę niemieckiej federacji.

El. Euro 2020: Niemcy bez Loewa

Reprezentacja Niemiec po zwycięstwie z Holandią 3:2 zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy C. Liderem jest Irlandia Północna, ale rozegrała jedno spotkanie więcej i nie straciła jeszcze punktów. Nasi zachodni sąsiedzi najbliższe mecze rozegrają 8 czerwca z Białorusią na wyjeździe i 11 czerwca u siebie z Białorusią.

RadioZET.pl/DFB/TVP Sport/KS