Zamknij

Tragedia w Wenezueli. Nie żyje zakażony koronawirusem prezes piłkarskiej federacji

06.08.2020 17:36
Jesus Berardinelli
fot. -/AFP/East News

Jesus Berardinelli nie żyje. Prezes Wenezuelskiej Federacji Piłkarskiej zmarł m.in. z powodu zakażenia koronawirusem. 61-latek odszedł nagle, kilkanaście dni po tym jak został aresztowany za korupcję.

W wieku 61 lat zmarł nagle prezes Wenezuelskiej Federacji Piłkarskiej Jesus Berardinelli, który 22 lipca został aresztowany za korupcję i kilka godzin później trafił do szpitala. Tam został podłączony do respiratora, ale lekarzom nie udało się go uratować. 

"Składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim bliskim, a w szczególności wdowie Adrianie Martinez de Berardinelli oraz ich dzieciom Gianfrabco, Guilianie i Gianpiero. To niespodziewana śmierć i dotknęła nas wszystkich" - napisano w komunikacie związku.

Zobacz także

Jesus Berardinelli nie żyje. Prezes WFP zmarł na koronawirusa

Trzy tygodnie wcześniej media informowały o korupcji w wenezuelskim futbolu i wymieniały nazwisko Berardinelliego. 22 lipca został zatrzymany, a kilka godzin później stracił przytomność. Został umieszczony w szpitalu w Caracas na oddziale intensywnej terapii. Miał cukrzycę, nadciśnienie i kłopoty z nerkami, a jako przyczynę śmierci wymienia się m.in. zakażenie koronawirusem.

Berardinelli został aresztowany pod zarzutem defraudacji środków publicznych i fałszowania dokumentów. On sam twierdził, że jest niewinny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP