Zamknij

Jest pierwszy cel transferowy Sousy we Flamengo. To piłkarz Barcelony

31.12.2021 11:21
Paulo Sousa
fot. PAP/Leszek Szymański

Paulo Sousa nie zamierza marnować czasu po przeprowadzce z reprezentacji Polski do Flamengo. Według hiszpańskich mediów Portugalczyk już zabrał się za tworzenie transferowej listy życzeń, a na jej szczycie znalazł się piłkarz FC Barcelona - Brazylijczyk Philippe Coutinho.

Brazylijskie media związane z Flamengo od dłuższego czasu informują o potrzebie przebudowy składu drużyny. Za nią odpowiedzialny ma być Paulo Sousa, który podpisał kontrakt z klubem z Rio de Janeiro w środę 29 grudnia. Były już selekcjoner reprezentacji Polski szybko zabrał się do pracy. Jego pierwszą decyzją było zwolnienie dotychczasowego trenera bramkarzy. Teraz z kolei zabrał się za tworzenie transferowej listy życzeń dla władz klubu.

Jak poinformowały hiszpańskie media, możliwe, że już na początku swojej kadencji portugalski szkoleniowiec przeprowadzi hitowy transfer. Katalońska gazeta "Sport" doniosła, że jeszcze w zimowym oknie Flamengo podejmie próbę sprowadzenia do siebie Philippe Coutinho z FC Barcelona. W grę miałoby wchodzić wypożyczenie do 30 czerwca, ale z możliwością przedłużenia angażu do końca 2022 roku.

Jest pierwszy cel transferowy Sousy we Flamengo. To Philippe Coutinho

Jednym z największych zwolenników tego transferu ma być sam pomocnik, któremu szalenie zależy na znalezieniu się w składzie "Canarinhos" na mistrzostwa świata w Katarze. W "Dumie Katalonii" Brazylijczyk znajduje się jednak daleko w hierarchii trenera Xaviego, dlatego wraz ze swoim agentem rozpoczął intensywne poszukiwania nowego klubu.

Problemem przenosin 29-latka do Flamengo mogą być jednak jego zarobki. Władze klubu są gotowe wziąć na siebie jedynie część pensji Coutinho, tj. stanowiące zaledwie około 20 procent wartości rocznego kontraktu piłkarza trzy miliony euro. Potrzebujący wszelakich wpływów finansowych włodarze Barcy mogliby przystać na takie warunki, ale niewykluczone, że otrzymają od innych klubów lepsze oferty.

Philippe Coutinho rozegrał w tym sezonie dla Barcelony 16 meczów, w których zdobył dwie bramki. Od dłuższego czasu jest jednak daleki od swojej najlepszej formy.

RadioZET.pl/Sport