Jerzy Engel: w Rosji zdobędziemy mistrzostwo!

Maciej Walasek
10.12.2017 12:42
Jerzy Engel
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jerzy Engel jest przekonany, że obecny skład reprezentacji Polski stać na złoty medal mistrzostw świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Były selekcjoner biało-czerwonych zwrócił uwagę, że grupa, w której znaleźli się podopieczni Adama Nawałki jest ciężka i trudno w niej szukać faworyta.

Zobacz także

- Trzeba zauważyć, że wylosowaliśmy bardzo trudną grupę, mimo że ciężko wskazać w niej jednoznacznego rywala. Wydawać by się więc mogło, że grupa H jest grupą średniaków, jednak każdy zespół może w niej narozrabiać – powiedział 65-latek.

Zagłosuj

Zgadasz się ze słowami Jerzego Engela?

Liczba głosów:

Pomimo wyrównanej grupy, Engel jest przekonany, że w Rosji polska kadra zdobędzie mistrzostwo świata.

- Stać nas na mistrzostwo! W tej chwili mamy najlepszy skład od lat, gdzie grają gwiazdy światowego formatu – powiedział. -  Jesteśmy bardzo mocni i nie musimy się nikogo bać, a mistrzostwa Europy pokazały, że gdybyśmy mieli trochę więcej szczęścia w karnych z Portugalią, to moglibyśmy dojść do strefy medalowej.

Jerzy Engel dodał, że Polacy będą musieli uważać na Senegal, z którym na muByły trener reprezentacji przypomniał

Swój pierwszy mecz na mundialu, Polacy zagrają 19 czerwca z Senegalem. Jerzy Engel przestrzega, że rywale mogą być nieobliczalni, przypominając sytuację z 2002 roku.

- Senegal jest bardzo groźny i całkowicie nieobliczalny. Szczególnie w pierwszym meczu, gdy będą jeszcze niesieni entuzjazmem i nadziejami. Przypomnę, że w 2002 roku Lwy Terangi grały pierwszy mecz z Francuzami i zwyciężyły 1:0.

RadioZET.pl/PolsatSport/mw