Zamknij

Robert Lewandowski zignorował selekcjonera? Brzęczek: "To żenująca manipulacja"

19.11.2020 10:06
Jerzy Brzęczek skomentował reakcję Lewandowskiego
fot. PAP

Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej po meczu Ligi Narodów Polska - Holandia odniósł się do sytuacji, w której instruował Roberta Lewandowskiego. Nagranie mogło sugerować, że kapitan biało-czerwonych zignorował polecenia selekcjonera. Rzeczywistość okazała się jednak inna, a nadinterpretacja tego zachowania wyraźnie zirytowała trenera reprezentacji Polski.

Mecz Polska - Holandia na zakończenie fazy grupowej Ligi Narodów odbył się w nerwowej atmosferze. Porażka w fatalnym stylu z Włochami i pomeczowe wypowiedzi najlepszego piłkarza Europy Roberta Lewandowskiego kazały zastanawiać się nad przyszłością selekcjonera Jerzego Brzęczka. Media rozpisywały się o możliwym konflikcie lidera ze szkoleniowcem kadry. Pojawiły się nawet sugestie, że nie tylko kapitan reprezentacji Polski ma dość selekcjonera, ale pewne obiekcje mają także inni ważni zawodnicy w drużynie narodowej. Nie brakowało też opinii, że w Chorzowie z Holandią szkoleniowiec zagra o swoją posadę.

W środę biało-czerwoni znów przegrali (1:2), choć zaprezentowali się lepiej niż w Reggio Emilia. Dymisja nie nastąpiła i nie należy się jej spodziewać przed Euro 2021, ale teraz każde zachowanie Brzęczka i Lewandowskiego jest dogłębnie analizowane. Czasami nawet nadinterpretowane, jak miało to miejsce w starciu z Holandią.

Polska - Holandia: Reakcja Lewandowskiego na uwagi Brzęczka

W pierwszej połowie kamery telewizyjne wyłapały rozmowę Jerzego Brzęczka z Robertem Lewandowskim. Selekcjoner żywo gestykulował i wyraźnie dawał jakieś wskazówki kapitanowi. Napastnik Bayernu Monachium - jak mogło się wydawać - z niechęcią przyjmował te uwagi. Po meczu zarówno piłkarz, jak i trener odnieśli się do tej sytuacji i opowiedzieli, o co tak naprawdę chodziło.

- Trener przekazywał mi informacje dotyczące Mateusza Klicha w sprawie poruszania się na boisku w defensywie, więc mu je przekazałem. Nie wiem, co można było z tego więcej wyczytać. Nie wiem, czy w takich sytuacjach powinienem się śmiać, czy płakać, że pytacie mnie o coś takiego - powiedział "Lewy" przed kamerami TVP.

Polska - Holandia: Brzęczek skomentował sytuację z Lewandowskim

O to zachowanie pytany był również selekcjoner. Jego odpowiedź pokrywała się z tym, co powiedział "Lewy", ale była zdecydowanie ostrzejsza.

- Uwagi przekazywane do Roberta Lewandowskiego dotyczyły ustawienia Mateusza Klicha. Manipulowanie faktami uważam za żenujące - ocenił Brzęczek.

Liga Narodów: Dywizja A - Tabela grupy reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zajęła trzecią pozycję w grupie A1 Ligi Narodów i zachowała miejsce w Dywizji A. W Final Four zagrają Włosi, a spadek zanotowali Bośniacy.

RadioZET.pl/Twitter/TVP