Jerzy Brzęczek stanął w obronie Kuby Błaszczykowskiego: To nie ma znaczenia

Maciej Walasek
16.09.2018 13:53
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Jerzy Brzęczek był gościem w programie „Cafe Futbol”. Selekcjoner reprezentacji Polski skomentował powołanie Kuby Błaszczykowskiego, który nie gra w klubie, a także opowiedział o pierwszych meczach w roli szkoleniowca biało-czerwonych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed pierwszym meczem w ramach Ligi Narodów, wielu kibiców nie wierzyło, że Polacy mogą dobrze zaprezentować się w spotkaniu z Włochami. Tymczasem biało-czerwoni pozytywnie zaskoczyli i zaliczyli udany występ, w którym w niektórych momentach potrafili dominować na boisku. Jednak kolejne towarzyskie starcie z Irlandią kompletnie zmazało ten obraz, ponieważ kadra zagrała fatalny mecz. I znów na nowo eksperci zaczęli zastanawiać się, w jakim miejscu znajduje się reprezentacja Polski.

Jerzy Brzęczek, który był gościem magazynu „Cafe Futbol” tłumaczył, że jest zadowolony z pierwszych dwóch meczów. Jednocześnie zaznaczył, że przed spotkaniem z Włochami, zespół był niezwykle zmotywowany.

Zobacz także

- Pewne rzeczy od razu w tej drużynie funkcjonowały. Trener Nawałka wykonał super pracę a zasady, które wprowadził, były właściwe. My na pewno funkcjonujemy troszeczkę inaczej, co nie znaczy, że nie ma dyscypliny – mówił Brzęczek.

- Przed wyjazdem do Włoch większość mediów zastanawiała się, w jakich rozmiarach przegramy. To wzbudza motywację. Patrząc na ostatni rozruch przed meczem w Bolonii, na zaangażowanie wiedziałem jednak, że to będzie dobre spotkanie w ich wykonaniu. Hubert Małowiejski, który z tym zespołem jest od czasów Franciszka Smudy stwierdził, że dawno nie widział czegoś takiego – kontynuował.

Nie mogło zabraknąć także tematu kontrowersyjnego powołania Jakuba Błaszczykowskiego, który w VfL Wolfsburg spędził na boisku jedynie siedem minut, a w meczach z Włochami i Irlandią zaczął spotkania w podstawowym składzie.

- To nie są dla mnie trudne rozmowy. Są powiązania rodzinne, od których nie odejdziemy, ale to nie ma znaczenia. Nie jest to łatwa sytuacja dla Kuby, dla mnie, dla reprezentacji – mówił.

Brzęczek wyjaśnił, że jeśli Błaszczykowski nie będzie grał regularnie w klubie, nie zostanie powołany na październikowe mecze reprezentacji.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW