Jerzy Brzęczek o Błaszczykowskim: Jesteśmy profesjonalistami

Krzysztof Sobczak
23.07.2018 16:17
Jerzy Brzęczek skomentował sytuację Jakuba Błaszczykowskiego
fot. PAP

Jerzy Brzęczek oficjalnie został zaprezentowany jako selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Już po jego nominacji pojawiło się wiele pytań o Jakuba Błaszczykowskiego. 47-letni trener odniósł się do tego na pierwszej konferencji prasowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Błaszczykowski prywatnie jest siostrzeńcem Brzęczka, a jeszcze na początku kadencji Adama Nawałki pełnił funkcję kapitana drużyny narodowej. Nowy selekcjoner przyznał, że nie ma tematu opaski i ta pozostanie w rękach Roberta Lewandowskiego. Odniósł się także do pojawiających się w mediach obaw, że Kuba będzie miał zapewnione miejsce w kadrze.

- Mnie wystarczy, że Kuba będzie grał jak w najlepszym okresie swojej kariery. Jesteśmy profesjonalistami i tym będę się kierował w swoich decyzjach. Ani jemu, ani mi nie można zarzucić braku determinacji. Będzie powoływany, jeśli będzie zdrowy i w formie - powiedział Brzęczek, podkreślając, że Błaszczykowski będzie taktowany tak samo, jak każdy inny zawodnik.

100 meczów Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski to legenda reprezentacji Polski. Obecnie zajmuje 2. miejsce [ex aequo z Grzegorzem Lato - przyp. red.] pod względem największej liczby występów w drużynie narodowej. Od debiutu w 2006 roku koszulkę z orzełkiem na piersi zakładał 100 razy, a byłoby 101, gdyby nie kuriozalna końcówka meczu Polska - Japonia na MŚ 2018.

Liderem wszech czasów jest Michał Żewłakow (102), a za plecami Błaszczykowskiego plasuje się młodszy od niego o 3 lata Robert Lewandowski (98).

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/KS