Zamknij

Jerzy Brzęczek odkrył karty. Znamy skład sztabu szkoleniowego

Maciej Walasek
23.07.2018 13:05
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Jerzy Brzęczek zaprezentował członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Selekcjoner niespodziewanie zdecydował się na powołanie psychologa. Nie zabrakło także kontrowersyjnego powołania Andrzeja Woźniaka, który w przeszłości był skazany za korupcję.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jednym z powołań, który wywołał ogromne dyskusje było powołanie Andrzeja Woźniaka na trenera bramkarzy. Podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, nowy selekcjoner biało-czerwonych potwierdził, że w jego drużynie znajdzie się m.in. skazany za korupcję Andrzej Woźniak. Nowością w zespole biało-czerwonych jest powołanie psychologa, którym został Damian Salwin. Trener Polaków przyznał, że to był jego pomysł.

- Psycholog to moja decyzja. W takiej sytuacji, jaką dzisiaj mamy, jest potrzebny. On ma pomagać zawodnikom indywidualnie. Nie będzie przymusu, ale będzie do dyspozycji piłkarzy - powiedział.

Asystentem szkoleniowca został Tomasz Mazurkiewicz, a specjalistą od przygotowania fizycznego Leszek Dryja, czyli współpracownicy 47-latka z Wisły Płock. Jedyną osobą, która pozostała na swoim stanowisku po rezygnacji Adama Nawałki jest analityk, Hubert Małowiejski.

47-letni Brzęczek zastąpił na tym stanowisku selekcjonera Adama Nawałkę, z którym nie przedłużono umowy po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji.

Karierę trenerską rozpoczął w roli asystenta w Polonii Bytom. Później samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. W minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock, którą doprowadził do piątego miejsca w ekstraklasie.

RadioZET.pl/Twitter, PAP/MW