Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jerzy Brzęczek odkrył karty. Znamy skład sztabu szkoleniowego

23.07.2018 13:05
sport

Jerzy Brzęczek zaprezentował członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Selekcjoner niespodziewanie zdecydował się na powołanie psychologa. Nie zabrakło także kontrowersyjnego powołania Andrzeja Woźniaka, który w przeszłości był skazany za korupcję.

Jerzy Brzęczek fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jednym z powołań, który wywołał ogromne dyskusje było powołanie Andrzeja Woźniaka na trenera bramkarzy. Podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym, nowy selekcjoner biało-czerwonych potwierdził, że w jego drużynie znajdzie się m.in. skazany za korupcję Andrzej Woźniak. Nowością w zespole biało-czerwonych jest powołanie psychologa, którym został Damian Salwin. Trener Polaków przyznał, że to był jego pomysł.

- Psycholog to moja decyzja. W takiej sytuacji, jaką dzisiaj mamy, jest potrzebny. On ma pomagać zawodnikom indywidualnie. Nie będzie przymusu, ale będzie do dyspozycji piłkarzy - powiedział.

Asystentem szkoleniowca został Tomasz Mazurkiewicz, a specjalistą od przygotowania fizycznego Leszek Dryja, czyli współpracownicy 47-latka z Wisły Płock. Jedyną osobą, która pozostała na swoim stanowisku po rezygnacji Adama Nawałki jest analityk, Hubert Małowiejski.

47-letni Brzęczek zastąpił na tym stanowisku selekcjonera Adama Nawałkę, z którym nie przedłużono umowy po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji.

Karierę trenerską rozpoczął w roli asystenta w Polonii Bytom. Później samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. W minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock, którą doprowadził do piątego miejsca w ekstraklasie.

RadioZET.pl/Twitter, PAP/MW

Oceń