Zamknij

Jerzy Brzęczek: Błaszczykowski musi zmienić klub

Maciej Walasek
03.11.2018 17:26
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Jerzy Brzęczek był gościem programu „Stan Futbolu”. W trakcie rozmowy selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że obserwuje poczynania Thiago Cionka oraz Macieja Wilusza, a także wypowiedział się na temat Jakuba Błaszczykowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Podczas programu „Stan Futbolu” Jerzy Brzęczek odpowiadał na pytania Krzysztofa Stanowskiego, Wojciecha Kowalczyka, Andrzeja Iwana i Roberta Błońskiego. Selekcjoner biało-czerwonych podkreślił, że priorytetem są eliminacje do mistrzostw Europy. Jednak w dotychczasowych spotkaniach, szkoleniowiec nie zdołał wygrać ani jednego meczu. Były trener Wisły Płock tłumaczył, że czasami w piłce decydują niuanse. Dodatkowo zdradził, że uważnie obserwuje dwóch piłkarzy.

– Nie jest tak, że jak kogoś nie powołam to będzie jednoznaczne z tym, że go skreśliliśmy. Obserwujemy Cionka i Wilusza, ale z różnych względów się na nich nie zdecydowaliśmy – mówił.

Zobacz także

Oprócz tego Brzęczek skomentował powołanie Jakuba Błaszczykowskiego. Selekcjoner wyjaśnił, że pomocnik nie gra w drużynie narodowej ze względów rodzinnych.

– Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Od czterech czy pięciu lat jako piłkarz doświadczony zawsze musi coś udowadniać. Jeśli uznam, że nic nie da tej reprezentacji, to go nie powołam. Wiem jaką ma wartość, wiem co się dzieje z nim w klubie i wiem, że nie jest to optymalne dla niego i dla reprezentacji – powiedział 47-latek.

– Zmiana klubu będzie punktem wyjścia. Okres w Wolfsburgu nie jest dla niego najszczęśliwszy. Przez dwa lata miał sześciu czy siedmiu trenerów – dodał.

RadioZET.pl/onet.pl/MW