Zbigniew Boniek wybrał jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski

28.10.2019 17:13
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Zbigniew Boniek dołączył do zabawy, w której kibice wybierają jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski. W swojej drużynie umieścił m.in. Roberta Lewandowski. Nie znalazł za to miejsca dla... samego siebie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zbigniew Boniek jest obecnie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale w przeszłości zapracował sobie na miano jednego z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski. W trakcie swojej kariery grał m.in. z AS Romie czy Juventusie. W barwach tego drugiego klubu sięgnął m.in. po Ligę Mistrzów. Ponadto w 1982 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki magazynu "France Football".

W jedenastce wszech czasów, którą kibice wybierają z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie umieścił jednak swojej osoby. Na kogo więc postawił?

Boniek wybrał na system 1-4-4-2. Na bramce umieścił Józefa Młynarczyka. Przed nim w linii obrony postawił na czwórkę: Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Władysław Żmuda, Antoni Szymanowski. W pomocy znalazł miejsce dla Lucjana Brychczego, Grzegorza Laty, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka. W ataku umieścił dwójkę Robert Lewandowski - Włodzimierz Lubański.

Jedenastka wszech czasów reprezentacji Polski Zbigniewa Bońka:

Swoją jedenastkę prezes PZPN pochwalił się na Twitterze. - Przepraszam tych, co się nie załapali - podkreślił.

Kibice jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski mogą wybierać pod tym linkiem - (KLIK).

RadioZET.pl/AN