Zamknij

Bramkarz Lecha Poznań otrzymał polskie obywatelstwo

Krzysztof Sobczak
07.03.2017 07:00
Jasmin Burić
fot. EastNews

Bramkarz Lecha Poznań Bośniak Jasmin Burić w poniedziałek, decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, otrzymał polskie obywatelstwo. 30-letni piłkarz od kilku lat starał się o polski paszport, w poznańskim klubie występuje nieprzerwanie od początku 2009 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Burić starał się o obywatelstwo jeszcze podczas prezydentury Bronisława Komorowskiego, ale wówczas jego wniosek nie został rozpatrzony pozytywnie.

Zobacz także

Dla sztabu szkoleniowego Lecha polski paszport dla Buricia może okazać się dużym ułatwieniem. W obecnym sezonie ekstraklasy może występować na boisku jednocześnie tylko dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej, a w kadrze poznańskiego zespołu jest trzech takich zawodników - oprócz Buricia, Ukrainiec Wołodymyr Kostewycz oraz Abdul Aziz Tetteh z Ghany. Burić w ostatnim czasie częściej pełnił rolę rezerwowego, pierwszym bramkarzem był Słowak Matus Putnocky.

Nie oznacza to, że 30-letni golkiper może być brany pod uwagę przez Adama Nawałkę przy powołaniach do reprezentacji Polski. Burić ma na swoim koncie dwa występy w narodowych barwach Bośni i Hercegowiny, więc w naszej kadrze na pewno nie wystąpi.

Na początku roku na jednym z portali społecznościowych kibice zainicjowali akcję "Paszport dla Jasia", którą poparli również lokalni politycy i samorządowcy.

Bośniacki golkiper jest obecnie najdłużej grającym piłkarzem w Lechu, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2010 i 2015).

RadioZET.pl/PAP/KS