Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kobieta oskarżająca Jarosława B. twierdzi, że została przez niego brutalnie zgwałcona

16.04.2019 15:59
sport

Pełnomocnik kobiety oskarżającej zatrzymanego we wtorek znanego b. piłkarza Jarosława B. powiedział PAP, że jego klientka twierdzi, iż została zgwałcona przez sportowca. Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

Jarosław B fot. Piotr Molecki/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek w Sopocie został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Fakt zatrzymania potwierdziła PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Odmówiła jednak jakichkolwiek innych informacji dotyczących sprawy.

"Została brutalnie zgwałcona"

Do PAP zgłosił się we wtorek adwokat Mateusz Dończyk, który poinformował, że z relacji jego liczącej 28 lub 29 lat klientki wynika, iż została brutalnie zgwałcona. Adwokat powiedział PAP, że do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli. - Klientka podejrzewa, że została też odurzona narkotykami - powiedział PAP Dończyk dodając, że z relacji kobiety wynika, iż "straciła świadomość".

Mecenas wyjaśnił, że w sobotę nad ranem kobieta miała wrócić do domu zamówioną najprawdopodobniej przez obsługę hotelu taksówką, a gdy poczuła się lepiej, zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie na policję.

Jarosław B. - były partner Anny Przybylskiej

Dończyk poinformował PAP, że w poniedziałek kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa. Wyjaśnił że jego klientka jest w bardzo złym stanie psychicznym.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to były piłkarz Jarosław B. który w grał m.in. w Lechii Gdańsk, Amice Wronki oraz Widzewie Łódź, a od 2014 roku jest dyrektorem sportowym w gdańskiej Lechii. Jego życiową partnerką była aktorka Anna Przybylska, która zmarła w 2014 r.

Tożsamość zatrzymanego potwierdził w rozmowie z PAP Dończyk.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń