Kobieta oskarżająca Jarosława B. twierdzi, że została przez niego brutalnie zgwałcona

Andreas Nicolaides
16.04.2019 15:59
Jarosław B
fot. Piotr Molecki/East News

Pełnomocnik kobiety oskarżającej zatrzymanego we wtorek znanego b. piłkarza Jarosława B. powiedział PAP, że jego klientka twierdzi, iż została zgwałcona przez sportowca. Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek w Sopocie został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Fakt zatrzymania potwierdziła PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Odmówiła jednak jakichkolwiek innych informacji dotyczących sprawy.

"Została brutalnie zgwałcona"

Do PAP zgłosił się we wtorek adwokat Mateusz Dończyk, który poinformował, że z relacji jego liczącej 28 lub 29 lat klientki wynika, iż została brutalnie zgwałcona. Adwokat powiedział PAP, że do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku na sobotę w jednym z sopockich hoteli. - Klientka podejrzewa, że została też odurzona narkotykami - powiedział PAP Dończyk dodając, że z relacji kobiety wynika, iż "straciła świadomość".

Mecenas wyjaśnił, że w sobotę nad ranem kobieta miała wrócić do domu zamówioną najprawdopodobniej przez obsługę hotelu taksówką, a gdy poczuła się lepiej, zgłosiła się do lekarza, który dokonał obdukcji, a następnie na policję.

Jarosław B. - były partner Anny Przybylskiej

Dończyk poinformował PAP, że w poniedziałek kobieta została przesłuchana przez sąd w obecności prokuratora oraz biegłego psychologa. Wyjaśnił że jego klientka jest w bardzo złym stanie psychicznym.

Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to były piłkarz Jarosław B. który w grał m.in. w Lechii Gdańsk, Amice Wronki oraz Widzewie Łódź, a od 2014 roku jest dyrektorem sportowym w gdańskiej Lechii. Jego życiową partnerką była aktorka Anna Przybylska, która zmarła w 2014 r.

Tożsamość zatrzymanego potwierdził w rozmowie z PAP Dończyk.

RadioZET.pl/PAP/AN